Հորդորում ենք հիմնազուրկ հայտարարություններ անող անձանց ընդունել մեղքը և անպատասխանատու հայտարարություններ չանել. Տեր Եսայի
Անպատասխանատու հայտարարությունների համար Մայր Աթոռը դատական հայց կներկայացնի՞ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանի դեմ, որը հայ բարձրաստիճան հոգեւորականներին մեղադրել է մանկապղծության մեջ։
Հիշեցնենք, որ մեր եկեղեցուն անվանարկող հայտարարությունները ԱԺ նախագահը հնչեցրել է ռուսական լրատվամիջոցին տված հարցազրույցում։ «Փաստինֆո»-ի հարցին ի պատասխան Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնի տեղեկատվական համակարգի տնօրեն Տեր Եսայի քահանա Արթենյան ասաց.
«Հորդորում ենք հիմնազուրկ հայտարարություններ անող անձանց ընդունել մեղքը և անպատասխանատու հայտարարություններ չանել։ Պահքի շրջանում սա առավել քան կարևոր է։ Այդկերպ մտացածին ու անհասցե մեղադրանքների համար դատական ատյաններ դիմելու անհրաժեշտություն էլ չի առաջանա»։
Տեր Եսային ուշադրություն գրավեց հանգամանքի վրա, որ տվյալ հարցազրույցից հետո տվյալ անձը գրառում է արել, թե իբր ռուսերենի չիմացության հարց կա քննադատողների մոտ։
Թուրք-հունական երկխոսություն՝ առանց լուծումների Բժիշկներն արձանագրել են նրա մահը Վագիֆ Խաչատրյանը կրկին վիրահատվել է Դադարեցնե՛լ Վեհափառի և հոգևորականների հանդեպ ճնշումները․ ջավախահայ գործիչների հայտարարությունը Կոմիտասի պողոտայում մեքենաների բախման հետևանքով վիրավոր կա Արտառոց դեպք․ Հարսանիքից երեք ամիս անց՝ տղամարդը տեսանյութում նկատել է Նիկոլ Փաշինյան, չե՞ք կարծում, որ նման կերպ «քերել» մեր ժողովրդին ու դիմացը ոչինչ չտալը արդար չի. Մեսրոպ Մանուկյան Չպետք է քննարկել Ալեն Սիմոնյանի զրպարտությունները. հարցը իրավաքրեական տիրույթում պետք է լուծվի. մեդիափորձագետ Տարածաշրջանում ԱՄՆ ներկայության ուժեղացման ֆոնին՝ մեկնարկել են ԻՀՊԿ զորավարժությունները Պատմական խայտառակություն. ՀՀ գլխավոր դատախազը քրեական գործ է հարուցել ՀԱԵ-ի առաջնորդի դեմ. il Giornale D'italia Պուտինը Սերգեյ Իվանովին հեռացրել է Անվտանգության խորհրդի կազմից Ռուսաստանում Ալեն Սիմոնյանից հարցազրույց վերցրած լրագրողին հեռակա կարգով դատապարտել են ազատազրկման Հորդորում ենք հիմնազուրկ հայտարարություններ անող անձանց ընդունել մեղքը և անպատասխանատու հայտարարություններ չանել. Տեր Եսայի Մելիքյանը հանդիպել է Մխիթարյանին. ինչ են խոսել Սիրիական ճամբարից ազատ է արձակվել ԻՊ-ի հետ առնչություն ունեցող 34 ավստրալացի Պայթյունի ահազանգ Թալին քաղաքի բենզալցակայաններից մեկում Հատել ենք, հայրենակիցներ, գոյաբանական այդ բախտորոշ եզրագիծը, որից այն կողմ խոսքը դառնում է ավելորդ Երկու Սրբազան հայրեր Հայաստանից մեկնել են Ավստրիա՝ մասնակցելու Եպիսկոպոսաց ժողովին․ Տեր Եսայի ԱՄՆ-ն որևէ մեկին չի պարտադրել ՌԴ-Ուկրաինա հակամարտության կարգավորման շուրջ համաձայնագիրը. Ռուբիո Հարսանիքի ժամանակ 8 մարդ է վիրավորվել, որոնցից 1-ը` երեխա Գազայում առնվազն 11 մարդ է զոհվել իսրայելական հարվածներից. զոհերի ընդհանուր թիվը գերազանցել է 72 000 «Արա՛, այ ասֆալտի թալանչիներ․ ջարդած ավտոների համար ո՞վ է պատասխան տալու»․ Արմենակ Դանիելյան (video) Ընդդիմադիրնե՛ր, դե հիմա հասկացե՛ք՝ ով է ձեր դիմաց կանգնած․ Հայկ Նահապետյան (video) Արշակ Սրբազանի դեմ գործ կարողը պատասխան է տալու․․․ ի՞նչ է սպասվում․ Գառնիկ Դանիելյան (video)