Թուրքիան խստիվ դատապարտել է Իսրայելի կառավարության որոշումը
Թուրքիայի արտաքին գործերի նախարարությունը հայտարարել է, որ խստագույնս դատապարտում է Իսրայելի կառավարության այն որոշումը, որը նպատակ ունի «օկուպացված Արևմտյան ափում պարտադրել իր ինքնիշխանությունը և ընդլայնել բնակավայրերի գործունեությունը»։ Այս մասին տեղեկացնում է ermenihaber.am-ը։
Շեշտվում է, որ նման քայլը միտված է պաղեստինյան ժողովրդին իր հայրենիքից բռնի տեղահանելուն և միջազգային իրավունքը բացահայտորեն խախտելուն։
Պաշտոնական Անկարան պնդում է, որ Իսրայելը ինքնիշխանություն չունի վերոհիշյալ պաղեստինյան տարածքների վրա և կոչ անում միջազգային հանրությանը վճռական դիրքորոշում ցուցաբերել։
«Իսրայելի վարչապետ Բենիամին Նեթանյահուի կառավարության կողմից օկուպացված Արևմտյան ափում ուժգնացվող ընդլայնողական քաղաքականությունը խաթարում է տարածաշրջանում շարունակվող խաղաղության ջանքերը և վնաս հասցնում երկու պետության մոդելով խնդրի լուծման հեռանկարին»։
Նշվում է նաև, որ Թուրքիան շարունակելու է աջակցություն ցուցաբերել 1967թ․ սահմանների հիման վրա, մայրաքաղաքը՝ Արևելյան Երուսաղեմում, անկախ և ինքնիշխան Պաղեստին պետության ստեղծմանն ուղղված ջանքերին։
դիտվել է 121 անգամ
«Թող Նիկոլը նայի․ մի անբարո կեցվածքի մասին»․ Հայկ Նահապետյան (video) «Կաթողիկոսը ուզում է զավթել իշխանությունը»․․․էս էլ չանցավ․ լրագրողի մի քանի դիտարկումները «Զանգեզուրի միջանցքը» նոր հնարավորություններ է ստեղծում միջտարածաշրջանային համագործակցության համար Նախատեսվում է ՀՀ-ի ու Ադրբեջանի սահմանազատման հանձնաժողովների հանդիպում Կաթողիկոսին մեղադրանք առաջադրելը եղել է ուղիղ Փաշինյանի ցուցումով․ հայտարարություն Ալիևը «ցխել է» Նիկոլի ասածները․ Նաիրա Զոհրաբյան (video) Վաղը Բաքվի դատարանում կշարունակվի Ռուբեն Վարդանյանի նկատմամբ շինծու «դատավարությունը» #ՈՒՂԻՂ․ Նիկոլն իրավիճակին չի տիրապետում․ ի՞նչ են զեկուցել նրան․ Գառնիկ Դանիելյան (video) Ի՞նչ ասեմ այդ խամաճիկին․ Նա սեփական խելք չունի և Աստծո հանդեպ վախ չունի․ Լոռու բնակիչ (video) Բացահայտեմ անորակ փռված ասֆալտի ամբողջ բլեֆը․ Արթուր Չախոյան (video) Նիկոլի կապը Էփշտեյնի հետ․ Հայկ Նահապետյանը բացատրում է (video) Թշնամուն 300 եկեղեցի հանձնած Նիկո՞լը պետք է բարելավվի եկեղեցին․ սփյուռքահայ (video) Գրադը խփեց, կռացա երեխայիս փակեցի ու չհասկացա, թե ինչ դիպավ աչքիս․ Մովսեսի բնակչուհի (video) Պարոն Բագրատյան, Դուք Ձեր դարդը լացեք, Պետրոսն արդեն տեղավորվել է․ Անժելա Թովմասյան (video) #ՈՒՂԻՂ․ Ընդդիմադիր երկու հզոր բլոկ է ձևավորվում․ Նիկոլը շանս չունի․ Նաիրա Զոհրաբյան (video) Գերտերությունների արտաքին քաղաքականության համար սկսվելու են ավելի թեժ ժամանակներ․ Զաքարյան Բժշկուհին ոստիկաններին հայտնել է, որ տնօրենը, տեղակալը և իրավաբանը իրեն վիրավորել են և սպառնացել Օդի ջերմաստիճանը կբարձրանա «Ամերիկացին խայտառակեց Նիկոլին ու Աննային. միայն իմանաք՝ ինչ ասացին ինձ»․ Զոհրապ Բեկ-Գասպարենց (video) Ու՞մ վրա մունաթ գալիս Տիգրան Ավինյանը․ նա սկսեց դժգոհել ասֆալտապատման աշխատանքից (video) Վաղը կհրապարակվի Ռուբեն Վարդանյանի «դատավճիռը» Ուշադիր լսե՛ք՝ ինչ հնարեց Նիկոլը․ Արթուր Խաչիկյան (video) ԽԱՅՏԱՌԱԿ ՎԻՃԱԿ․ Կորեայի ձորի Երևանի հատվածում մարդաբոյ փոսեր են․ Գագիկ Շամշյան (video) Անհարմար չեք զգո՞ւմ՝ ձեր իշխանության ժամանակ կաթողիկոսի նկատմամբ քրեական հետապնդում է հարուցվում (video) Թուրքիան խստիվ դատապարտել է Իսրայելի կառավարության որոշումը