Հենրիխ Մխիթարյանի թեման փակեցին չինացիները
Մխիթարյանին և Պաստորեին հրավիրել չեն ցանկանում: Ակումբի չինացի տերերն ու իտալացի մենեջերները կարծում են, որ նրանց «Ինտեր» տանելը շատ թանկ է: Ինչպես հայտնում է Gazzetta dello Sport-ը,  ակումբի մարզչական և տեխնիկական տնօրեններ Պիերո Աուզիլիոն և Վալտեր Սաբատինին այն եզրահանգման են եկել,որ  Խավիեր Պաստորեին և Հենրիխ Մխիթարյանին «Ինտեր» ակումբ հրավիրելու ծրագրերը սառեցված են: Դեր է խաղացել ակումբի սեփականատիրոջ` չինական Suning Commerce Group-ի չինական ժուժկալությունը. հային ու արգենտինացուն չեն ցանկանում հրավիրել մեծ ծախսերի պատճառով:   «Մանչեսթեր Յունայթեդն» ուզում է Մխիթարյանին փոխարինել Ժուան Մարիուով, բայց նրա համար մեծ ջանքեր չի գործադրի, նշում է թերթը: Աուզիլիոն և Սաբատինին քննարկում են նաև քիչ հայտնի ֆուտբոլիստների թեկնածությունները: Բայց առայժմ կարելի է խոսել միայն այն մասին, որ թիմ կվերադառնա «Ատալանտային» վարձակալության տրված թիմի պաշտպան Ալեսանդրո Բաստոնին: Այլ ծախսեր «Ինտերն» առայժմ չի անել, որպեսզի չխախտի А սերիայում գործող ֆինանսական «ֆեյր փլեյը»: