Էրդողանը՝ իր ու Ասադի հարաբերությունների մասին
Ինչպես գրում է թուրքական «Անադոլու» գործակալությունը,  Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը պատմել է իր ու Սիրիայի առաջնորդ Բաշար ալ Ասադի հարաբերությունների և տարիներ առաջ ունեցած շփումների մասին: «Սիրիական պատերազմի ընթացքում զոհված մոտ մեկ միլիոն քաղաքացիների մահվան համար միակ մեղավորն Ասադն է և նրա՝ նախագահի պաշտոնում մնալ անընդունելի է: Անձամբ եմ փորձել համոզել Ասադին, որպեսզի վերջինս վերանայի իր մոտեցումը Սիրիայի հյուսիսում ապրող քուրդ բնակչության նկատմամբ: Մենք 15 տարի առաջ շփվում էինք: Ինքս նրան շատ խորհուրդներ եմ տվել: Ասացի, որ պետք է քայլեր ձեռնարկի ժողովրդավարության հաստատման ուղղությամբ: Հյուսիսում ապրող քրդերին անձանգիր չէր տալիս, ասում էի՝ «Ախր նրանք քո քաղաքացին են, ինչո՞ւ չես տալիս»: Ժամանակին աջակցեցի նրան հանուն ժողովրդավարությանն անցման, սակայն այդպես էլ չկարողացա բացատրել», - ասել է Էրդողանը: