Մոգերինին եւ Ռաուլ Կաստրոն քննարկել են
ՏԱՍՍ-ը հայտնում է, որ ԵՄ արտաքին քաղաքականության ծառայության ղեկավար Ֆեդերիկա Մոգերինին բանակցություններ է վարել Կուբայի Պետական կոմիտեի եւ Նախարարների խորհրդի նախագահ Ռաուլ Կաստրոյի հետ:  Մոգերինին եւ Կաստրոն «արձանագրել են Կուբայի եւ Եվրամիության միջեւ հարաբերությունների լավ վիճակը ու քննարկել են դրանց զարգացման հեռանկարները քաղաքական երկխոսության եւ համագործակցության մասին համաձայնագրի ուժի մեջ մտնելու լույսի ներքո»: Դրանից զատ, նրանք կարծիքներ են փոխանակել միջազգային օրակարգի տարբեր հարցերով: Կուբա երկօրյա պաշտոնական այցի ընթացքում Ֆեդերիկա Մոգերինին բանակցություններ է վարել նաեւ Կուբայի ԱԳ նախարար Բրունո Ռոդրիգեսի, արտաքին առեւտրի եւ արտասահմանյան ներդրումների նախարար Ռոդրիգո Մալմիերկայի, Ազգային ասամբլեայի նախագահ Էստեբան Լասոյի եւ մշակույթի նախարար Աբել Պրիետոյի հետ: Մոգերինիի խոսքով՝ Եվրամիությունը «հուսալի եւ կանխատեսելի գործընկեր է»: