«Մի՞ս, թե՞ կարտոֆիլ».«Եվ-եւ»
Ընդդիմությունն այս գումարման խորհրդարանում կարծես ակտիվ չէ, որ քաղաքական բանավեճեր, որպես այդպիսին, չկան,տարեվերջյան ասուլիին լրագրողներից մեկը նման հարց ուղղեց ԱԺ փոխնախագահ,ՀՀԿ մամուլի խոսնակ էդուարդ Շարմազանովին,ով  հումորով նկատեց. «Դե որ տաս հարցերի արանքում 20 րոպե ընդմիջում վերցնեն`կդանդաղեն»: «Թե նախկինում ենք ունեցել կառուցողական ընդդիմադիր գործընկերներ, թե այսօր: Միշտ չէ, որ ընդդիմության գործունեությունն իշխանությանը, նաեւ ինձ կարող է հաճելի թվալ, բայց նրանք նրա համար չեն, որ Շարմազանովի կամ Բաբլոյանի ցանկություններն իրականացնեն: Իհարկե, մտքերի բախում է լինում, ինչը նորմալ է, մանավանդ խորհրդարանական համակարգի պայմաններում»,- ասաց ԱԺ փոխխոսնակը: Անդրադառնալով թանկացումներին ասաց,որ գործադիրի իր գործընկերների`մինչ այժմ արած հայտարարություններին ավելացնելու ոչինչ չունի: «Մի՞ս, թե՞ կարտոֆիլ»,- հումոր արեց լրագրողներից մեկը: «Եվ-եւ»,- հումորով արձագանքեց Էդուարդ Շարմազանովը: Ասաց նաեւ, որ Ամանորի տոներն անցկացնելու է ավանդաբար`ընտանիքով Ալավերդիում, հայրական տանը: