«Ինձ 20-30 հոգով տապալել են ,խոշտանգել». Արամ Հակոբյան
ՊՊԾ գնդում հանձնվելուց հետո Սասնա ծռերի անդամների հագուստի առգրավման գրավոր ապացույցների հրապարակման ժամանակ մեղադրողը ներկայացրեց նաև Արամ Հակոբյանի հագուստի առգրավման արձանագրությունը, ըստ որի՝ նրա տաբատը պատռված է եղել։ Արամ Հակոբյանը դատարանում հայտարարեց, որ գետնին գցած քարշ են տվել, ոչ մի փոխհրաձգություն չի եղել, պարզապես ինքը փորձել է  օգնել արյունաքամ եղած անձին : Նրա խոսքով՝ նշյալ փաստաթղթերում նշված չի, թե իրավապահներն իրեն ինչպես են բռնել. «Նշված չի, որ ես անզեն եմ եղել այդ պահին: Ուզում եմ, որ բոլորն այդ ամենն իմանան: Ինձ 20-30 հոգով տապալել են գետնին ու բոլորի աչքի առաջ խոշտանգել են, ծեծել են…Այդ ամենը տեսագրվել է իրենց իսկ կողմից»: Արամ Հակոբյանն ընդգծեց՝ քննիչները գրել են, թե ինքն իրավապահների հետ փոխհրաձգության ժամանակ է վնասազերծվել, մինչդեռ, իր պնդմամբ, այդպես չէ. «Ոչ մի փոխհրաձգություն չի եղել, մեր կողմից ոչ մի կրակոց չի եղել, այդ նրանք էին սառնասրտորեն գնդակահարում մարդկանց, անգամ այն ժամանակ, երբ մենք ջուր էինք խմում…Ես այդ պահին ընդամենն օգնում էի արնաքամ լինողին, անգամ զինված չէի»: