Ովքեր են տարվա 10 լավագույն մարզիկները
Երեկ՝ դեկտեմբերի 25-ին, առաջին անգամ Հայաստանի Հանրապետության սպորտի և երիտասարդության հարցերի նախարարության նախաձեռնությամբ անցկացվեց Հայաստանի Հանրապետության «Տարվա 10 լավագույն մարզիկներ» մրցույթը, և հայտնի դարձան 2017 թվականի տասը լավագույն մարզիկները: Ի տարբերություն մյուս տարիների՝ 2017 թվականին Հայաստանի Հանրապետության 10 լավագույն մարզիկների դասակարգում ըստ տեղերի չկա: Տասնյակում ընդգրկված բոլոր մարզիկները համարվում են 2017 թվականի «Հայաստանի լավագույն մարզիկ» և արժանանալու են միանման խորհրդանշական մրցանակների, որոնք մարզիկներին կհանձնվեն2017 թվականի դեկտեմբերի 27-ին՝ ՀՀ սպորտի և երիտասարդության հարցերի նախարարության կազմակերպած մարզիկների մեծարման հանդիսավոր արարողության ընթացքում: Հիշեցնենք, որ 2017 թվականի տարվա լավագույն մարզիկների տասնյակը ձևավորվել է sms և ՀՀ սպորտի և երիտասարդության հարցերի նախարարությունում հավատարմագրված մարզական լրագրողների քվեարկության արդյունքների 50։50 համադրությամբ: Մարզիկների ընտրության առանցքային սկզբունքներից են մարզիկների մարզական բարձր նվաճումները և Հայաստանի Հանրապետության հանրահռչակման գործում ունեցած ներդրումը: Նշենք, որ ՀՀ սպորտի և երիտասարդության հարցերի նախարարությունում հավատարմագրված մարզական լրագրողների հետ համատեղ հանրությանը առաջին անգամ հնարավորություն է տրվել մասնակցելու մարզիկների լավագույն տասնյակի ձևավորմանը: 2017 թվականի Հայաստանի Հանրապետության 10 լավագույն մարզիկների ընտրության ողջ գործընթացին հնարավոր է եղել հետևել առցանց՝  https://www.youtube.com/watch?v=sLpPK0BU5to հղումով: 2017 թվականի լավագույն մարզիկների անվանացանկը՝ ըստ այբբենական կարգի Ալեքսանյան Արթուր Արոնյան Լևոն Բաչկով Հովհաննես Թովմասյան Արթուր Կիրակոսյան Տիգրան Մանուկյան Մաքսիմ Մարտիրոսյան Սիմոն Մխիթարյան Հենրիխ Մխիթարյան Գրիգոր Ստեփանյան Էդգար