Մարտի 1-ից օտարերկրյա համարանիշերով մեքենաների վարորդները ստիպված կլինեն տրանսպորտային միջոցն ապահովագրել Վրաստան մուտքի ժամանակ: Այս մասին հայտնում է Sputnik-ը՝ հղում անելով «Օտար պետությունում գրանցված, Վրաստանում տեղաշարժող ավտոտրանսպորտային միջոցի տիրոջ քաղաքացիական պատասխանատվության պարտադիր ապահովագրության մասին» օրինագծին:
Ապահովագրություն ձեռք բերել հնարավոր կլինի հսկիչ-անցակետում: Ապահովագրական փաթեթի արժեքը կախված է տրանսպորտային միջոցի տեսակից և ապահովագրության ժամանակահատվածից:Այն նախատեսված է սկսված 15 օր-ից:
Ապահովագրությունը պետք է ծածկի ճանապարհատրանսորտային պատահարի ժամանակ տուժածներին հասցված ինչպես ֆիզիկական, այնպես էլ՝ նյութական վնասը:
Ապահովագրությունը չի ծածկի ապահովագրվածի դիտավորյալ գործողություններով, վտանգավոր նյութերի փոխադրման, ահաբեկչություններից, ռազմական գործողություններից և ռազմական մանևրերից, մրցումների, զորավարժությունների կամ փորձարկումների ժամանակ առաջացած վնասը: