«Հայելի» ակումբում կայացած այսօրվա ասուլիսում ՀՅԴ պատգամավոր Աղվան Վարդանյանը, անդրադառնալով կառավարության վարած քաղաքականությանը, ասաց, որ գոհ է, ավելին. «Ես կարծում եմ, որ մեր ոչ միայն տնտեսական, այլև ողջ պրոբլեմների ախտաճանաչումը կատարված է ճիշտ, խնդիրները ձևակերպված են ճիշտ, աշխատանքի ուղղությունները, գուցե ոչ բավարար տեմպերով, բայց ընթանում են»:
Այնուհետև նկատեց, որ անցած տարվա 0,2% տնտեսական աճի փոխարեն այս տարի ունենք 6,5-7% աճ, արտահանման ծավալների աճին՝ վերջին 7-8 տարիների համեմատությամբ, տվեց ռեկորդային բնորոշում: Նույնիսկ շինարարության ոլորտը, որը տասնամյակով միշտ բացասական ցուցանիշ ուներ, փոքր, բայց աճ է գրանցել, զբոսաշրջությունը ևս:
Նրա համոզմամբ՝ ստեղծվում են այն բոլոր հիմքերը, որոնք հնարավորություն կտան հետագայում նաև լրջորեն զբաղվելու սոցիալական արդարության խնդիրները լուծելու հարցերում:
«Կառավարության առաջընթացը չեմ վերագրում միայն Կարեն Կարապետյանին, իհարկե, իր դերը շատ կարևոր է: Ես առաջընթացը վերագրում եմ խնդիրների ճիշտ ձևակերպմանը, որը կար և՛ հանրապետության նախագահի մեկ տարի առաջվա ելույթի մեջ, և՛ Դաշնակցության ու ՀՀԿ համաձայնագրերում»,- ասաց նա և ավելացրեց, -«Այդ խնդիրները ձևակերպված են քաղաքական մակարդակում և ամբողջ կառավարությունը, իսկապես, շատ լավ աշխատանք է կատարել»:
Հարցին, թե ո՞վ կառաջադրվի վարչապետի պաշտոնում հաջորդ տարի, Աղվան Վարդանյանը ասաց, որ այսօր վաղ է խոսել այդ հարցի մասին: