«Կարեն Կարապետյանը ճիշտ ուղի է բռնել». Աղվան Վարդանյան (video)
«Հայելի» ակումբում կայացած այսօրվա ասուլիսում ՀՅԴ պատգամավոր Աղվան Վարդանյանը, անդրադառնալով կառավարության վարած քաղաքականությանը, ասաց, որ գոհ է, ավելին. «Ես կարծում եմ, որ մեր ոչ միայն տնտեսական, այլև ողջ պրոբլեմների ախտաճանաչումը կատարված է ճիշտ, խնդիրները ձևակերպված են ճիշտ, աշխատանքի ուղղությունները, գուցե ոչ բավարար տեմպերով, բայց ընթանում են»: Այնուհետև նկատեց, որ անցած տարվա 0,2% տնտեսական աճի փոխարեն այս տարի ունենք 6,5-7% աճ, արտահանման ծավալների աճին՝ վերջին 7-8 տարիների համեմատությամբ, տվեց ռեկորդային բնորոշում: Նույնիսկ շինարարության ոլորտը, որը տասնամյակով միշտ բացասական ցուցանիշ ուներ, փոքր, բայց աճ է գրանցել, զբոսաշրջությունը ևս: Նրա համոզմամբ՝ ստեղծվում են այն բոլոր հիմքերը, որոնք հնարավորություն կտան հետագայում նաև լրջորեն զբաղվելու սոցիալական արդարության խնդիրները լուծելու հարցերում: «Կառավարության առաջընթացը չեմ վերագրում միայն Կարեն Կարապետյանին, իհարկե, իր դերը շատ կարևոր է: Ես առաջընթացը վերագրում եմ խնդիրների ճիշտ ձևակերպմանը, որը կար և՛ հանրապետության նախագահի մեկ տարի առաջվա ելույթի մեջ, և՛ Դաշնակցության ու ՀՀԿ համաձայնագրերում»,- ասաց նա և ավելացրեց, -«Այդ խնդիրները ձևակերպված են քաղաքական մակարդակում և ամբողջ կառավարությունը, իսկապես, շատ լավ աշխատանք է կատարել»: Հարցին, թե ո՞վ կառաջադրվի վարչապետի պաշտոնում հաջորդ տարի, Աղվան Վարդանյանը ասաց, որ այսօր վաղ է խոսել այդ հարցի մասին: