Հրապարակը գրում է.«Սովետի օրերից «բեմին վրա քալող», այսօր էլ կառավարության եզակի կին նախարար Հրանուշ Հակոբյանը մոտ օրերս ամփոփիչ ասուլիս կհրավիրի, կներկայացնի իր ոլորտի և անձամբ իր ձեռքբերումները: Նախարարների մեծ մասն այս տարի ասուլիս չի տա, այս պահի դրությամբ միայն Արծվիկ Մինասյանի տարեվերջյան ասուլիսի հայտարարությունն ենք ստացել: Մինչդեռ անցյալում գրեթե բոլորը տարեվերջին ասուլիսներ էին հրավիրում: Խախտո՞ւմ եք ավանդույթը՝ հարցրինք կառավարության մամլո ծառայության ղեկավարին: «Չենք խախտում, բնապահպանության նախարարը ևս տարեվերջյան ասուլիս կտա: Բոլոր դեպքերում, տնտեսական տարին ավարտվում է հունվարին, երբ ունենում ենք տարվա ընդհանուր պատկերը թվերով, և նախարարների հիմնական մասն ասուլիսներով հանդես կգա այդ ժամանակ»,- ասաց Արամ Արարատյանը: Հիմա ավելի տպավորիչ թվեր ունեք. Կարայանը չտեսնված-չլսված՝ 7 տոկոս աճ է ներկայացրել, հույս ունեք մեկ ամիս հետո ավելի մեծ թվեր «ունենալ», մանավանդ որ ապրիլը՝ վարչապետի ընտրությունը, քթի տակ կլինի: «Ես արդեն ասացի, թե ինչու հունվարին, և ապա՝ կցանկանայի հիշեցնել, որ տնտեսական բլոկի, և ոչ միայն, նախարարներն ամփոփիչ ասուլիսներով հանդես են եկել հոկտեմբերին՝ ընդամենը երկու ամիս առաջ»»,-գրում է թերթը: