Այսօր ԱԺ դահլիճում տեղի ունեցած իրարանցումից հետո միջադեպ է տեղի ունեցել ԱԺ «Ծառուկյան» խմբակցության անդամ Դավիթ Մանուկյանի աշխատասենյակում: ԱԺ նիստերի դահլիճում Դատական օրենսգրքում փոփոխություններ կատարելու մասին նախագծի քվեարկությունից հետո, երբ տարաձայնություններ էին առաջացել ընդդիմադիր խմբակցության և ԱԺ նիստը վարողների միջև, «Ծառուկյան» խմբակցության անդամ Սերգեյ Բագրատյանը հայհոյել է Նապոլեոն Ազիզյանին, որը կողմ է քվեարկել նախագծին։ Նրա այս քայլը դուր չի եկել ԲՀԿ-ական նախկին պատգամավոր Աբրահամ Մանուկյանի որդուն՝ նույն խմբակցության անդամ Արթուր Մանուկյանին, որն սկսել է հայհոյել Բագրատյանին՝ ասելով որ Ազիզյանը իր հոր ընկերն է:
Այնուհետև վեճը շարունակվել է «Ծառուկյան» դաշինք խմբակցության անդամներ Դավիթ Մանուկյանի աշխատասենյակում:
Դավիթ Մանուկյանը Ուկրաինայում ՀՀ դեսպան Անդրանիկ Մանուկյանի որդին է։
Ծեծկռտուքին ներկա պատգամավորներ Դավիթ Մանուկյանը և Հրանտ Մադաթյանը տևական ժամանակ չեն կարողացել բաժանել նրանց, և միայն 10-15 րոպե տևած ծեծկռտուքից հետո է, որ կողմերը պայմանավորվել են հանդիպել և հարաբերությունները պարզել ԱԺ շենքից դուրս: