Հայաստանի քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Արաբկիրի քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ավազակային հարձակում և բռնաբարություն կատարելու փաստով։ Ինչպես հայտնում է ֆոտոլրագրող Գագիկ Շամշյանը, երեկ՝ դեկտեմբերի 19-ին, ժամը 07։10-ի սահմաններում «Արմենիա» բժշկական կենտրոնից Ոստիկանության Արաբկիրի բաժին հայտնել են, որ իրենց մոտ է տեղափոխվել Երևանի բնակչուհի՝ 41-ամյա Սուսաննա Խ.-ն։ Հիվանդանոց մեկնած Ոստիկանության Արաբկիրի բաժնի օպերատիվ խմբին վերջինս հայտնել է, որ գիշերը, ժամը 00։10-ի սահմաններում ավտոմեքենայի սրահում իրեն անծանոթ վարորդը բռնություն գործադրելով՝ հափշտակել է իր պայուսակը, այնուհետև իր կամքին հակառակ սեռական հարաբերություն է ունեցել։ Արաբկիրի ոստիկաններն ու քննիչները պարզել են, որ Սուսաննա Խ.-ն Լենինգրադյան փողոցից է նստել ավտոմեքենա, հավանաբար, տաքսի, և ցանկացել է ուղևորվել դեպի Տիգրան Մեծի պողոտա։ Սակայն վարորդը ավտոմեքենան մեծ արագությամբ վարել է դեպի Կորեայի ձոր, որտեղ էլ ճիվաղը նրանից հափշտակել է մոտ 120 հազար դրամ արժողության ոսկյա մատանին և նրա մոտ եղած 1 մլն 200 հազար դրամ գումարը, բռնաբարել և դիմել փախուստի։ Ֆոտոլրագրողի տեղեկություններով՝ Արաբկիրի ոստիկաններն ու քննիչները պարզել են նաև կասկածյալի ինքնությունը, ով Քանաքեռի բնակիչ՝ 34-ամյա Փայլակ Հ.-ն է և ձեռնարկվում է անհրաժեշտ օպերատիվ-հետախուզական և քննչական համատեղ գործողություններ՝ ճիվաղին, նրա ավտոմեքենան և գողոնը հայտնաբերելու ուղղությամբ։ Գ. Շամշյանի տեղեկություններով՝ Փայլակ Հ.-ն նախկինում եղել է դատապարտված։ Ծանուցում. Ենթադրյալ հանցանքի մեջ կասկածվողը կամ մեղադրվողը համարվում է անմեղ, քանի դեռ նրա մեղավորությունն ապացուցված չէ ՀՀ քրեական դատավարության օրենսգրքով սահմանված կարգով` դատարանի` օրինական ուժի մեջ մտած դատավճռով:
Թրամփի վարչակազմը նախատեսում է վերաբացել Դամասկոսում ԱՄՆ դեսպանությունը Երբ մարդ ուժեղ է լինում, հանգիստ է լինում, մենք գիտենք, թե ինչպես են մարդկանց վախեցնում, սպառնում. Լևոն Քոչարյան Հորմուզի նեղուցում իրականացվող զորավարժությունների ժամանակ Իրանը զենիթային հրթիռ է փորձարկել Փարիզի քաղաքապետը Կիեւին գեներատորներ է նվիրաբերել Մոսկվայում փետրվարի 22-ի և 23-ի եղանակային վտանգի դեղին մակարդակ է հայտարարված Ջերմաստիճանը ողջ հանրապետությունում կնվազի ևս 5-8 աստիճանով. պասվում են տեղումներ Ուկրաինայում կարգավորումն անհնար է առանց ԱՄՆ մասնակցության. Օրբան Հրդեհ՝ Քասախի գազալցակայանում Զելենսկին ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղարի հետ քննարկել է եռակողմ բանակցությունները Երբ ժողովուրդը միաբանվում է Տիրոջ առաջ, հույսն ու հավատը առավել են զորանում․ Տեր Վրթանես ԱՄՆ ռազմական ինքնաթիռները ինտենսիվ տեղաշարժվում են Եվրոպայի և Արաբական թերակղզու ռազմաբազաների միջև Ռուսաստանը սպառնում է պատասխան քայլերով Երկիրը կանգնած է հումանիտար աղետի առջև Լավ նորություն՝ կլինեն փոփոխություններ ԱՀԱ համակարգում՝ հաշվի կառնվեն բուժաշխատողների շահերը․ Գևորգ Գրիգորյան Շենգավիթում բախվել են Toyota RAV4-ն ու Jeep Compass-ը. կա 4 վիրավոր Տիգրան Ավինյա՛ն, լապատկեն վերցրա ու քաղաքի փոսերը փակի (video) «Սրբապիղծնե՛ր», Արշակ սրբազանի դեմ սարքած ձեր տեսանյութերի համար պատասխան պիտի տաք․ Աշոտ Անդրեասյան (video) Արաղչին հայտնել է Իրանում հակակառավարական ցույցերի ժամանակ զnհերի թիվը Մոսկվայում ձյան տեղումների ռեկորդ է գրանցվել Վազգեն Սաղաթելյանի կալանքը 3 ամսով երկարացնելու որոշման դեմ բողոքի վերաբերյալ վերաքննիչ դատարանի որոշումը կայացվելու է երկուշաբթի օրը Ռուսաստանը նոր անօդաչու թռչող սարքեր է ներկայացրել Հորդորում եմ չհորդորել փաստաբաններին, թե ինչպես պաշտպանել մեր վստահորդներին․ Մարինե Ֆարմանյան Վրաստանը նվազեցրել և խորհրդանշականի է հասցրել Ադրբեջանից Հայաստան բենզինի տարանցման գինը․ Վրաստանի էկոնոմիկայի նախարար Թող Ալեն Սիմոնյանը սպասի՛, դատախազությունն այդ օրերին իր հետևից գնալու է. Դերենիկ Մալխասյան (video) Արա՛,10 օրը մեկ դիրքերում մարդ է մահանում, որը մեջ մարդ են սպա**մ, էս ինչ եք անում դուք. Անդրեասյան (video)