Նախագահ Սերժ Սարգսյանի վերջին հարցազրույցի մասին ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանի խորհրդական Մկրտիչ Մինասյանը խոսելիս, նախ նշեց, որ հարցազրույցում մեր ժողովրդին հետաքրքրող բոլոր հարցերին ընդհանրական գնահատական, պատասխան տրվեց:
Ըստ նրա՝ ճիշտ կլինի, որ դա շարունակական լինի, և յուրաքանչյուր տարի նախագահը հանդես գա ամփոփիչ ասուլիսով:
«Ես շահարկողներից մեկն եմ, ու, եթե այդ շահարկումը չլիներ, ինչո՞ւ պետք է հավաքվեինք քննարկելու: Մի կողմից՝ դա շատ դրական է: ՀՀ նախագահը պետք է հաշվետվություն տար, տարին ամփոփեր Հանրային հեռուստատեսության եթերով, իսկ սա պաշտոնական չէր:Սերժ Սարգսյանն ասաց, որ սով, հերթեր չեն լինի, թանկ կլինեն մեր ապրանքները, բայց հսկողության տակ կլինի գնաճը: Գլխավոր հարցերի մասին չխոսեց Սերժ Սարգսյանը: Մեր ոխերիմ հարեւանը՝ Թուրքիան, Լոզանի կոնֆերանսի արդյունքները վերանայելու առաջարկ է անում, մենք ինչո՞վ ենք դրան պատասխանում: Կամ` ինգուշները Ռուսաստանում սպառնացին հայերին, քանի որ հայերը լավ են զգում Ռուսաստանում: Ինգուշներն ասել են՝ կպատժեն հայերին: Եթե պատժեն հայերին, երկու միլիոն մարդ Ռուսաստանից հետ կգա Հայաստան, մենք պատրա՞ստ ենք դրան: Այս հարցերի մասին պիտի խոսվեր»,- նշեց ասուլիսին ներկա՝ Գերագույն խորհրդի նախկին պատգամավոր Ազատ Արշակյանը:
«Ելք» դաշինքի անդամ Ալեն Սիմոնյանն էլ ասաց, որ որևէ նոր, ուշագրավ բան չի ասել Սերժ Սարգսյանը: «Այդ հարցազրույցը կարող էր չլինել: Եթե նույն բովանդակությամբ խոսեր այլ պատգամավոր, գուցե չլուսաբանվեր այդ հարցազրույցը: Լավ կլիներ, որ Սերժ Սարգսյանը ՌԴ նախագահի նման գոնե երեք-չորս ժամ պատասխաներ հանրության հարցերին»:
Լրագրողներից մեկի հարցին, թե ՀՀԿ փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանը, խոսելով Սերժ Սարգսյանի երրորդ անգամ հավանական պաշտոնավարման մասին, մատնացույց էր արել Գերմանիայի կանցլեր Անգելա Մերկելին, որը երկար տարիներ ղեկավարում է Գերմանիան, արդյոք ընդունելի՞ է նրա համար այս համեմատությունը, ասաց. «Այդ համեմատությունը ծիծաղելի է: Արդյոք Անգելա Մերկելի եղբայրը փայատե՞ր է «Մերսեդես» ընկերությունում: Կամ` ԴԱՀԿ-ի պե՞տն է միայն Գերմանիայում ներկրում նրբերշիկներ»: