Իսրայելի բանակի մամուլի ծառայության հաղորդագրության մեջ ասված է,որ օդուժը դեկտեմբերի 18-ին Գազայի հատվածի հյուսիսային մասում հարված է հասցրել ՀԱՄԱՍ-ի վարժական ճամբարին ի պատասխան հրեական պետության տարածքի հրթիռակոծման: Ա
«Ի պատասխան Իսրայելի հարավի վրա արձակված հրթիռների, ռալմաօադյին ուժերի ինքնաթիռները Գազայի հատվածի հյուսիսային մասում հարվածներ են հասցրել ՀԱՄԱՍ-ի վարժական ճամբարին,- հայտնել են զինվորականները:- Ճամբարի տարածքում խոցվել են երեք կառույցներ, ինչպես նաեւ ահաբեկչական ենթակառուցվածքի այլ տարրեր:ՀԱՄԱՍ ահաբեկչական կազմակերպությանը պատասխանատու ենք համարում Գազայի հատվածից ցանկացած թշնամական գործողության համար»:
Դեկտեմբերի 17-ի երեկոյան Գազայի հատվածից Իսրայելի վրա արձակված երկու հրթիռները պայթել են հրեական պետության հարավի Խոֆ Աշքելոն տարածաշրջանային խորհրդի տարածքում, հայտնել է իսրայելական ոստիկանության մամուլի ծառայությունը: