«Այս օրերին մեր աչքի առջև կառուցապատվում և շատ մոտ ապագայում նոր մակարդակի է բարձրանալու Երևանի «Այրարատ» կինոթատրոնի շրջակայքը:
Գործարար Խաչատուր Սուքիասյանն ավելի քան 30 մլն դոլարի ներդրման շնորհիվ Երևանին և երևանցիներին 21- րդ դարի բոլոր չափանիշներին համապատասխանող բիզնես կենտրոն է նվիրում, որն իր մեջ ներառելու է հյուրանոցային համալիր, զվարճանքի տարբեր կենտրոններ, օֆիսային տարածքներ և «Ռոսիա մոլ»-ը, որն արդեն գործում է: Ակնհայտ է, որ Սուքիասյանների ներդրման արդյունքում Երևանի կենտրոնում գտնվող, բայց ոչ բարեկարգ հատվածը ոչ միայն նոր շունչ կստանա, այլև՝ կդառնա Երևանի տուրիստական կենտրոններից մեկը:
Մենք շատ ենք խոսում Հայաստան ներդրումներ բերելու և երկիրը զարգացնելու մասին և ներքին հարգանք,շնորհակալության զգացում պետք է ունենանք այն մարդկանց և ընտանիքների նկատմամբ , ովքեր տնտեսական ծանր վիճակում ներդրումներ են կատարում Հայաստանում՝ ստեղծելով հարկ վճարող ընկերություններ և աշխատատեղեր: