ԱԺ արտահերթ նիստին այսօր 2-րդ ընթերցմամբ 4 նախագծերի քննարկումից հետո տեղի ունեցավ քվեարկություն:
«Շահութահարկի մասին» օրենքի փոփոխություններն ընդունվեցին 67 կողմ, 23 դեմ ձայներով: Դեմ էին միայն «Ծառուկյան» խմբակցության պատգամավորները:
«Բյուջետային համակարգի մասին» եւ կից ներկայացված օրենքների փաթեթը ընդունվեց միաձայն՝ 92 կողմ: Վարման կարգով Ելք խմբակցության ղեկավար Նիկոլ Փաշինյանը նշեց. «Ես ուզում եմ բոլորիս ուշադրությունը հրավիրել մի նրբության վրա. ցավոք սրտի, Ազգային ժողովի հեղինակությունը այնքան էլ բարձր չի, բայց, օրինակ լուրերի թողարկումով ցույց են տալիս այս ցուցատախտակը, որտեղ գրված է 86 կողմ, սակայն, Ազգային ժողովի նախագահը հայտարարում է՝ 95 կողմ: Ներկա եմ եղել միջավայրում, որտեղ ասում են՝ օրը ցերեկով 7-8 ձայն խաբում եք: Էդ ծրարներով քվեարկության պրակտիկան կարծում ենք, որ հակասահմանադրական է եւ ձեր ուշադրությունը հրավիրեցի, թե ինչպիսի արձագանքների է արժանանում այս գործելաոճը»:
Ազգային Ժողովի նախագահ Արա Բաբլոյանը պատգամավորի նկատողությանը պատասխանեց. «Շատ լավ, այսուհետ ես կհնչեցնեմ, որ 6 պատգամավորներ, որոնք գործուղման մեջ են, իրենց ձայնը տալիս են այդ նախագծին եւ կհորդորեմ, որպեսզի լուրերը պատշաճ ձեւով լուսաբանեն, որպեսզի իմանան, որ գործուղման մեջ գտնվող պատգամավորի իրավունքները պաշտպանված են»: