«Մուշեղը գոռաց` էդ փողերն ով որ կարա ինձանից ստանա, ես նրա ... … ու կրակեց». սպանության գործով վկա
Երևանի «Լիա» գեղեցկության սրահում մեկ տարի առաջ տեղի ունեցած սպանության գործով Երևանի Շենգավիր վրաչական շրջանի ընդհանուր իրավասության դատարանում ցուցմունք տվեց գործով վկա Արսեն Սիմոնյանը: Վկան պատմեց, որ մեկ տարի առաջ նոյեմբերի 13-ին գնացել է «Լիա» գեղեցկության սրահ` մազերը կտրելու, սակայն, վարսահարդարը զբաղված է եղել և նա գնացել է Պետրոս Իսրայելյանի աշխատասենյակ` նրան տեսնելու: «Գեղամն էդտեղ չէր, Գոռն էր` Գեղամի տղան: Գոռի հետ խոսում էինք, այդ պահին անծանոթ մարդիկ մտան ներս, ոչ մեկին չեմ ճանաչել: Գոռի հետ զրուցելու ընթացքում այլ մարդկանց հետ ներս մտավ նաև Մուշեղ Մուշեղյանը, վիճաբանություն սկսվեց Գևորգի և նրա միջև: Մուշեղն ու Գևորգը վիճաբանում էին, կոպիտ ձևով իրար հետ խոսացին, Մուշեղը հայհոյանքներ հնչեցրեց, Գևորն էլ` նրան ու Մուշեղը կրակեց Գևորի վրա, հետո հարձակվեց Գևորգի վրա, Գևորգն էլ նրա վրա` դանակով: Հետո կրակոցներ սկսվեցին, Մուշեղը Գևորգի պարանոցից բռնել էր, մենք շոկի մեջ էինք, վարսավիրանոցի մուտքով փախել եմ, նստել եմ մեքենաս ու գնացել»,-ասաց նա: Դատարանը հրապարակեց վկայի նախաքննական ցուցմունքը, ըստ որի վկան պատմել է. «Գեղամին ճանաչում եմ շուրջ չորս տարի: Նրա հետ մտերիմ հարաբերությունների մեջ եմ, նրա հետ մի քանի անգամ հանդիպել եմ վարսավիրանոցի նկուղային հարկում: Նոյեմբերի 13-ին Արմանի հետ իմ մեքենայով գնացել եմ Գեղամին տեսնելու, նաև մազերս կտրելու: Վարսավիրն զբաղված էր, մտա ներքև Գեղամին տեսնելու: Մտնելով ներս, տեսա Գոռին, այնտեղ էին նաև Արամն ու Գևորգը: 3-4 անձինք մտան ներս այդ ժամանակ, Մուշեղը շքամուտքի մոտ կանգնած ասաց` էդ փողերն ով որ կարա ինձանից ստանա, ես նրա լավը…: Գևորգը ասաց նրան, որ խելոք մնա, Մուշեղը գոտկատեղից հանեց ատրճանակը և կրակեց Գևորգի վրա, այնուհետև Գևորգը հանեց դանակը և հարձակվեց նրա վրա, Մուշեղը բռնելով Գևորգի պարանոցից սկսեց կրակել, նիշե էր սարքել»: