Երևանում սպանության գործով ցուցմունք տվեց Ճվճվ Արոյի որդին
Երևանի «Լիա» գեղեցկության սրահում մեկ տարի առաջ տեղի ունեցած սպանության գործով Երևանի Շենգավիթ վրաչական շրջանի ընդհանուր իրավասության դատարանում այսօր ցուցմունք տվեց գործով վկա Սերժ Վարդանյանը: Նշենք, որ նա Ճվճվ Արո մականունով հայտնի Արա Վարդանյանի որդին է: Այս գործով Արա Վարդանյանն անցնում էր որպես վկա, նա վերջերս է մահացել: Վկան անընդհատ նշում էր, որ դեպքի մասին մանրամասներ չի հիշում: Դատարանը նրան նախազգուշացրեց, որ նման վերաբերմունքի դեպքում կարող է տուգանել 100 հազար դրամի չափով, իսկ հիշողության հետ խնդիրներ ունենալը կարելի է պարզել փորձաքննության միջոցով: Դատարանի նախազգուշացումից հետո վկան պատմեց, որ դեպքի օրը Չարբախում իր ծանոթներից Դավիթին է հանդիպել, նրան գումար է պարտք եղել, տվել է, որից հետո գնացել է «Լիա» գեղեցկության սրահից իր հորը և Մուշեղ Մուշեղյանին վերցնելու: «Գեղեցկության սրահում ինչ-որ շուխուռ ա եղել, հայրս Մուշեղի հետ դուրս եկավ, ինքնուրույն չէր կարող քայլել, հայրս էր թևն ընկած բերում: Մուշեղին նստեցրինք ավտոն, որ տանենք հիվանդանոց: Մուշեղը նստեց ավտոն ու ինձ ասեց` կրակել ա, հետո իրեն են խփել դանակով: Ասեց` կիքս ա տվել: Հետո տարել եմ հիվանդանոց ու ոչ մի բանից տեղյակ չեմ, հեռացել եմ»: