Երևանի «Լիա» գեղեցկության սրահում մեկ տարի առաջ տեղի ունեցած սպանության գործով Երևանի Շենգավիթ վրաչական շրջանի ընդհանուր իրավասության դատարանում այսօր ցուցմունք տվեց գործով վկա Սերժ Վարդանյանը: Նշենք, որ նա Ճվճվ Արո մականունով հայտնի Արա Վարդանյանի որդին է:
Այս գործով Արա Վարդանյանն անցնում էր որպես վկա, նա վերջերս է մահացել:
Վկան անընդհատ նշում էր, որ դեպքի մասին մանրամասներ չի հիշում:
Դատարանը նրան նախազգուշացրեց, որ նման վերաբերմունքի դեպքում կարող է տուգանել 100 հազար դրամի չափով, իսկ հիշողության հետ խնդիրներ ունենալը կարելի է պարզել փորձաքննության միջոցով: Դատարանի նախազգուշացումից հետո վկան պատմեց, որ դեպքի օրը Չարբախում իր ծանոթներից Դավիթին է հանդիպել, նրան գումար է պարտք եղել, տվել է, որից հետո գնացել է «Լիա» գեղեցկության սրահից իր հորը և Մուշեղ Մուշեղյանին վերցնելու:
«Գեղեցկության սրահում ինչ-որ շուխուռ ա եղել, հայրս Մուշեղի հետ դուրս եկավ, ինքնուրույն չէր կարող քայլել, հայրս էր թևն ընկած բերում: Մուշեղին նստեցրինք ավտոն, որ տանենք հիվանդանոց: Մուշեղը նստեց ավտոն ու ինձ ասեց` կրակել ա, հետո իրեն են խփել դանակով: Ասեց` կիքս ա տվել: Հետո տարել եմ հիվանդանոց ու ոչ մի բանից տեղյակ չեմ, հեռացել եմ»: