Անգլիական «Մանչեսթեր Յունայթեդը» բանակցություններ է վարում թիմի ֆուտբոլիստ Հենրիխ Մխիթարյանի հետ՝ կապված նրա կարիերայի հետագա շարունակության հետ,հայտնում է անգլիական The express թերթը:
«Մանչեսթեր Յունայթեդի» գլխավոր մարզիչ Ժոզե Մոուրինյոն անցած հանգստյան օրերին հանդիպել է հայազգի կիսապաշտպանի հետ եւ քննարկել նրա տրանսֆերի հետ կապված հարցեր: Այժմ ակումբը մտածում է կամ տրանսֆերի հանել ֆուտբոլիստին, կամ էլ վարձավճարով հանձնել արտասահմանյան որեւէ ակումբի:
Հենրիխ Մխիթարյանով ներկայումս հետաքրքրված են երկու ակումբներ: Դա նրա նախկին թիմն է՝ Դորտմունդի «Բորուսիան», իսկ երկրորդը Իտալիայի առաջնության ներկայիս առաջատար Միլանի «Ինտերը»:
Այն, թե ինչպես կզարգանան իրադարձությունները, դժվար է գուշակել, սակայն անգլիական լրատվամիջոցների կարծիքով հայազգի ֆուտբոլիստն այլեւս չի մտնում պորտուգալացի մարզչի պլանների մեջ: