Հարյուր ոստիկան շրջափակել էր ՀՀԿ գրասենյակը. Երկիր Ծիրանի
«2017 թվականի դեկտեմբերի 11-ին «Երկիր Ծիրանի» կուսակցության կանանց խորհուրդն ի պատասխան Հայաստանում գործող ավտորիտար համակարգը ներկայացնող ՀՀԿ-ի կողմից արված հրապարակավ ցինիկ հայտարարությունների և առաջին անհրաժեշտության սննդամթերքի թանկացման հետ կապված թոշակների և աշխատավարձերի չինդեքսավորմանն (չբարձացմանը) կազմակերպել էր բողոքի ակցիա: Բողոքի ակցիայի նպատակն էր մերժել բթացած անասնական վարքագծի դրսևորումը և   հանցավոր անգործության դատապարտումը», - նշված է «Երկիր Ծիրանի» կուսակցության լրատվական ծառայության հայտարարությունում: «Ակցիան տեղի ունեցավ ՀՀԿ գրասենյակի առջև: Շուրջ հարյուր ոստիկան շրջափակել էին ՀՀԿ գրասենյակը և թույլ չտվեցին արածելու և որոճալու համար նախատեսված մթերքը փոխանցել հասցեատերերին:ՀՀԿ անդամների կողմից հրապարակային հայտարարությունները և դրսևորած անգործությունը, կապված մարդու սննդակարգի համար նախատեսված նվազագույն անհրաժեշտ մթերքների աննախադեպ թանկացման պայմաններում մարդկանց թոշակների և աշխատավարձերի չինդեքսավորելը (չբարձացնելը) և դրա հիմնավորելը, որ սոցիալապես անապահով խավը միևնույն է օգտագործում է միայն կարտոֆիլ, որը չի թանկացել,  խախտում է մարդու իրավունքներն ու ազատություններն  ուղղակի և անուղղակի ձևով  հանդիսանալով քրեորեն հետապնդելի արարք՝  մարդու իրավահավասարության խախտում: Արգելվում է կախված սոցիալական ծագումից, գույքային վիճակից, անձնական կամ սոցիալական բնույթի այլ հանգամանքներից մարդու իրավունքներին ու օրինական շահերին պատճառել վնաս: Նման վարքագծի դրսևորումը իհարկե նորություն չէ: Նորություն չէ նաև մեր հանրության հանդուրժելու ունակությունը շարունակական անարդարություններին և ապօրինություններին: Բայց ժամանակն է սթափվել և ոտքի կանգնել՝ չհանդուրժելով անարդարությանն և ապօրինությանը: Առաջին հերթին ոտքի պետք է ելնի սոցիալապես անապահով խավը և անհնազանդության միջոցով տապալի հանցավոր համակարգը:«Երկիր Ծիրանի» կուսակցությունը կոչ է անում ինքնակազմակերպվել և ինքնաազատագրման միջոցով հասնել բաղձալի նպատակին՝ հաստատել արդար կարգեր հայրենիքում»,- նշված է կուսակցության հայտարարությունում: