2017-ի նոյեմբերի 1-ից 30-ը հայկական զինված ուժերում (ներառյալ Պաշտպանության բանակում) հայտարարվել է մահվան 6 դեպքի մասին։ Կորուստներից վեցն էլ ոչ մարտական են: Տարբեր միջադեպերում վիրավորվել է 3 զինծառայող:
Ոչ մարտական կորուստներ• Նոյեմբերի 4-ին, ՊԲ հյուսիսարևելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկում հակատանկային նռնակի պայթյունից մահացել է ՊԲ զինծառայող, 1997թ. ծնված Հրանտ Խաչատուրի Մանգասարյանը:
• Նոյեմբերի 21-ին, ՊԲ հյուսիսարևելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում ականի պայթյունից մահացել են ՊԲ զինծառայողներ 1995թ․ ծնված Գեղամ Կորյունի Զաքարյանը։
• Նոյեմբերի 21-ին, ՊԲ հյուսիսարևելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում ականի պայթյունից մահացել է ՊԲ զինծառայող 1998թ․ ծնված Սարգիս Գուրգենի Աբրահամյանը։
• Նոյեմբերի 21-ին, ՊԲ հյուսիսարևելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում ականի պայթյունից մահացել է ՊԲ զինծառայող 1997թ․ ծնված Սարգիս Մհերի Մելիքյանը:
• Նոյեմբերի 22-ին Սյունիքի մարզում ավտովթարում մահացել է պայմանագրային զինծառայող, 1993 թվականին ծնված Թաթուլ Թադևոսյանը։
• Նոյեմբերի 24-ին Վանաձորի ՀՀ ԶՈւ զորամասերից մեկում հանկարծամահ է եղել պայմանագրային զինծառայող, վարորդ, 1981 թվականին ծնված Գառնիկ Պետրոսյանը։
Վիրավորներ• Նոյեմբերի 4-ին, ՊԲ հյուսիսարևելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկում հակատանկային նռնակի պայթյունից տարբեր աստիճանի բեկորային վիրավորումներ են ստացել ՊԲ զինծառայողներ Գևորգ Վլադիսլավի Հյուսնունցը և Սերգեյ Սևադայի Ալումյանը։
• Նոյեմբերի 21-ին ՊԲ հյուսիսարևելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում ականի պայթյունից վիրավորվել է զինծառայող, 1998թ. ծնված Նարեկ Հայկի Հովեյանը։
Ընդհանուր առմամբ՝ 2017 -ին հունվարի 1-ից նոյեմբերի 30-ը հայտարարվել է հայկական բանակի 58զինծառայողի մահվան մասին։