Առանձնակի դաժանությամբ Հրազդանի 2 քաղաքացիների սպանության բացահայտման գործը քննող ավագ քննիչը Նախագահ Սերժ Սարգսյանի կողմից պարգևատրվել է շնորհակալագրով. ՖՈՏՈՌԵՊՈՐՏԱԺ, ՏԵՍԱՆՅՈՒԹԵՐ
Հայաստանի Հանրապետության Նաախագահ Սերժ Սարգսյանի շորհակալագրով բարեխիղճ և արդյունավետ աշխատանքի համար պարգևատրվել է Հայաստանի քննչական կոմիտեի Կոտայքի մարզային քննչական վարչության ավագ քննիչ, Արդարադատության կապիտան Դավիթ Թովմասյանը: Ինչպես հայտնում է ֆոտոլրարգրող Գագիկ Շամշյանը, ՀՀ Նախագահի կողմից Դ. Թովմասյանը շնրոհակալագրով պարգևատվել է այն բանի համար, որ Հայաստանի քննչական կոմիտեի Կոտայքի մարզային քննչական վարչության պետ, Արդարադատության գնդապետ Մհեր Վարդանյանի որոշմամբ ղեկավարել է Հրազդան քաղաքի 2 բնակիչների առանձնակի դաժանության սպանության փաստով հարուցված քրեական գործի քննությունը: Թե՛ Կոտայքի մարզի քննիչները, թե՛ մարզի ոստիկանները հսկայական աշխատանքներ են կատարել՝ անգամ մի քանի շաբաթ. արդյունքում քննիչներն ու ոստիկանները բացահայտեցին զարհուրելի սպանությունները: