Հայաստանի «Տարվա մարզիկ» կոչման հավակնորդները
ՀՀ սպորտի նախարարությունը հրապարակել է այն 25 մարզիկների անունները որոնք հավակնում են ընդգրկվել «Տարվա 10 լավագույն մարզիկներ» շարքում: Քվեարկության մասնակցելու են 23 մարզական լրագրողներ: Դեկտեմբերի 11-ին էլ տեղի է ունենալու նա SMS քվեարկություն: 1. Արթուր Ալեքսանյան, հունահռոմեական ըմբշամարտ 2. Ռուբեն Ալեքսանյան, ծանրամարտ 3. Լևոն Արոնյան, շախմատ 4. Հովհաննես Բաչկով, բռնցքամարտ 5. Լևան Բերիանիձե, ազատ ոճի ըմբշամարտ 6. Անաստասիա Գալուստյան, գեղասահք 7. Գրիգոր Գրիգորյան, ազատ ոճի ըմբշամարտ 8. Արթուր Թովմասյան, մարմնամարզություն 9. Անդրանիկ Կարապետյան, ծանրամարտ 10. Գեորգի Կետոև, ազատ ոճի ըմբաշամարտ 11. Տիգրան Կիրակոսյան, սամբո 12. Մաքսիմ Մանուկյան, սամբո 13. Մաքսիմ Մանուկյան, հունահռոմեական ըմբշամարտ 14. Սիմոն Մարտիրոսյան, ծանրամարտ 15. Հարություն Մերդինյան, մարմնամարզություն 16. Գոռ Մինասյան, ծանրամարտ 17. Սերգեյ Միքայելյան, դահուկային սպորտ 18. Հենրիխ Մխիթարյան, ֆուտբոլ 19. Գրիգոր Մխիթարյան, սամբո 20. Լիլիթ Մկրտչյան, հրաձգություն 21. Սարգիս Սարգսյան, ուշու 22. Էդգար Ստեփանյան, հեծանվային սպորտ 23. Սերգեյ Վարդազարյան, թաեքվանդո 24. Վաչիկ Վարդանյան, սամբո 25. Վոլոդյա Ֆրանգուլյան, ազատ ոճի ըմբշամարտ