Իշխանության ներսում այժմ մի քանի խմբեր են ձեւավորվել, տարբեր կենտրոններ, որոնք իրար դեմ են պայքարում։ Բնականաբար, այդ պայքարում տարբեր գործիքներ են կիրառվում։ Դրանցից մեկն էլ Ֆեյսբուքն է։
Իշխանության տարբեր կենտրոններ ունեն իրենց ֆեյսբուքյան թիմերը, որոնք սոցցանցերում զբաղված են բացառապես իշխանության մյուս թեւերին քարկոծելով։ Ժամանակի ընթացքում արդեն ուրվագծվել են այդ թիմերը, դրանց առավել ակտիվ ներկայացուցիչները։ Մենք նման օգտատերերի էջերին առաջնահերթ բաժանորդագրվել ենք։ Այսինքն՝ երբ նրանցից մեկը ինչ-որ ստատուս է գրում, ֆեյսբուքը մեզ այդ մասին տեղեկացնում է։ Հիմա՝ կան օգտատերեր, որոնց միակ խնդիրը ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանին քննադատելն է։
Հայաստանում եւ երբեմն՝ նրա սահմաններից դուրս ինչ ուզում է պատահի, զարմանալի ճարպկությամբ հաջողացնում են պայմանավորել Կարեն Կարապետյանի ապաշնորհ, անտաղանդ գործունեությամբ։ Ապրանքները թանկանում են՝ մեղավորը վարչապետն է. լավ։ Մենաշնորհների դեմ պայքարը արդյունք չի տալիս՝ էլի ինքն է մեղավոր։ Սա էլ լավ։ Բայց որ Կարեն Կարապետյանն է մեղավոր արտագաղթի համար՝ այդ մեկը մի քիչ «պերեբոր» է։ Այսինքն, մեղքի իր բաժինն ունի, բայց գլխավոր մեղավորը նա չէ։
«Չորրորդ իշխանություն»