ՀՀ Կառավարության այսօրվա նիստում վարչապետ Կարեն Կարապետյանը հանձնարարեց մարզպետներին քսանօրյա ժամկետում տարածքային կառավարման եւ զարգացման նախարարություն ներկայացնել այս տարվա գործունեության ծրագրի մասին ամփոփումը, որտեղ պետք է ներկայացված լինեն մեկ շնչին բաժին ընկնող եկամուտների աճի, աղբահանության եւ մաքրման աշխատանքների ու այդ աշխատանքների դիմաց գանձված գումարների մասին ցուցանիշները:
Վարչապետի երկրորդ հանձնարարականը վերաբերում էր հաջորդ տարվա անելիքները ներկայացնելուն: ՀՀ գործադիր մարմինները քսան օրում պետք է ամփոփեն եւ ներկայացնեն գալիք տարվա գործունեության միջոցառման ծրագիրը, խնդիրները եւ արդյունքները, կատարման ժամկետները եւ ներդրումները:
Գործադիր մարմնի ղեկավարն անդրադարձավ մամուլում տեղ գտած ներմուծված սառեցված հավի մսում հայտնաբերված խախտումներին: Վարչապետն առաջարկեց ՍԱՊԾ-ին եւ տնտեսական զարգացման եւ ներդրումների նախարարությանը` քսան օրում տեղայնացնել սննդի փորձաքննության միջազգային նորմերը եւ այն ռիսկերը, որոնք առնչվում են ներմուծվող եւ արտահանվող սննդի փորձաքննությանը: