Դկտեմբերի 6-ին, շղթայական ավտովթար է տեղի ունեցել Երևանում: Ժամը 08:35-ի սահմաններում Արշակունյաց պողոտայի և Քրիստափորի փողոցի խաչմերուկում բախվել են 37-ամյա Նաիրա Հովհաննսիյանի վարած Merecedes մակնիշի 79 AN 797 համարանիշի, 28-ամյա Ալլա Պետրոսյանի վարած Mazda մակնիշի 35 MO 234 համարանիշի և 45-ամյա Գուրգեն Ղարիբյանի վարած Volkswagen մակնիշի 15 SO 508 համարանիշի ավտոմեքենաները: Ինչպես հայտնում է ֆոտոլրագրող Գագիկ Շամշյանը, վթարի հետևանքով, ըստ նախնական տեղեկությունների, զոհեր և վիրավորներ չկան: Դեպքի վայր են ժամանել Ճանապարհային ոստիկանության 1-ին սպայական գումարտակի ծառայողները: Ժամանել են նաև ապահովագրական ընկերությունների ներկայացուցիչները: Վթարի մասին ՃՈ օպերատիվ կառավարման կենտրոնի պատասխանատու հերթապահ Գարիկ Հակոբյանը տեղեկությունը փոխանցել է Ճանապարհային ոստիկանության ճանապարհատրանսպորտային պատահարների գործերով հետաքննության և վարչական վարույթի իրականացման բաժանմունք, որտեղից ժամանել է հետաքննիչ Սամվել Ղարիբյանը, ում կողմից փաստի առթիվ նյութեր են նախապատրաստվում: