«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Կապանում նոյեմբերի 5-ի ՏԻՄ ընտրություններից հետո փոփոխություններ են կատարվել համայնքապետարանի աշխատակազմում, վերանվանվել են որոշ բաժիններ, ինչպես նաեւ սահմանվել են համայնքապետարանի աշխատակիցների, վարչական ղեկավարների աշխատավարձերի դրույքաչափերը:
Համայնքի ղեկավար Աշոտ Հայրապետյանի աշխատավարձը նկատելի բարձրացել է՝ այժմ կազմում է 400 հազար դրամ՝ նախորդ 240 հազարի փոխարեն:
Համայնքի ղեկավարի տեղակալն ու աշխատակազմի քարտուղարը կստանան 320 հազար դրամ աշխատավարձ, իսկ վարչական ղեկավարների աշխատավարձի դրույքաչափերը կլինեն 140, 120, 110 հազար դրամ: Համայնքի ղեկավարի մամուլի քարտուղարը, խորհրդականն ու ռեֆերենտը կստանան 180 հազար դրամ, իսկ միակ օգնականը՝ 250 հազար դրամ: 250 հազար դրամ աշխատավարձ կստանան նաեւ բաժնի պետերը, գլխավոր մասնագետները՝ 180 հազար դրամ:
Ուշագրավ է, որ բաժինների առաջատար մասնագետները կստանան 140 հազար դրամ աշխատավարձ, նույնքան, որքան սպասարկող բաժնի աշխատակիցները՝ տնտեսվարը, վարորդն ու անվտանգության պատասխանատուն: Պահակը, անցակետի հսկիչն ու հավաքարարն էլ ընդամենը 90 հազար դրամ կստանան:
Իսկ Սյունիքի խոշորացված մեկ այլ՝ Քաջարան համայնքի ղեկավարի աշխատավարձը 10 հազար դրամով իջեցվել է, ավագանու որոշմամբ այն կլինի 440 հազար դրամ՝ նախկին 450 հազարի փոխարեն»: