«Իրավիճակ կա՝ երբ մարդիկ, ուղեգիրը ձեռքին, ընկնում են հիվանդանոցների դռները, ոչ մեկ նրանց չի վիրահատում։ Հիվանդանոցներից առաջարկում են հերթագրվել վիրահատության համար։ Երբ հետաքրքրվում ենք հիվանդանոցներից, թե ինչն է պատճառը, մեզ ասում են, թե ասենք՝ հինգ միլիոն դրամ է պետությունը տրամադրում պետպատվերի համար, բայց մենք սեպտեմբերին կամ հոկտեմբերին այդ հինգ միլիոն դրամը կատարել ենք», - 2018-ի տարվա պետական բյուջեի նախագծի քննարկումների մեկնարկին ԱԺ «Ելք» խմբակցության ղեկավար Նիկոլ Փաշինյանը պետպատվերով վիրահատությունների խնդիրը բարձրացրեց :Դիմելով բյուջեի նախագիծը խորհրդարանին ներկայացնող ֆինանսների նախարար Վարդան Արամյանին ասաց,որ մարդիկ պետք է պարտադիր ծանոթ-բարեկամ կամ պատգամավոր մեջտեղ գցեն, որ վիրահատվեն։
Նախարարը համաձայնեց, որ խնդիրը կա ու նկատեց, որ առողջապահության նախարարը բարեփոխումների փաթեթ է ներկայացրել, որտեղ այդ խնդրի լուծումը կա։ «Ճիշտ եք նկատել։ Մենք պետք է այնպես անենք, որ կարևորագույն սկզբունք լինի՝ ոչ թե մարդը գնա փողի հետևից, փորձի այդ փողը վերցնել կամ գնա ինչ-որ մի տեղ ու իրեն մերժեն, այլ փողը պետք է գնա շահառուի հետևից», - ասաց Արամյանը։