Կարող է ձեւավորվել 2-10 սմ ձյան ծածկույթ. Գագիկ Սուրենյան
Դեկտեմբերի 6-ի ցերեկը եւ դեկտեմբերի 7-ին Հայաստանը կգտնվի Միջերկրական ծովից ներթափանցած ցիկլոնի ազդեցության գոտում։ Դեկտեմբերի 6-ին ցերեկը հանրապետության տարածքում կսկսվեն տեղումներ, տեղումները լեռնային եւ նախալեռնային շրջաններում կլինեն ձյան, հովտային գոտում՝ թաց ձյան եւ ձնախառն անձրեւի տեսքով։ Տեղեկությունը ֆեյսբուքյան իր էջում հայտնում է ՀՀ ԱԻՆ հիդրոմետ ծառայության օդերեւութաբանության կենտրոնի պետ Գագիկ Սուրենյանը, ապա ավելացնում. Դեկտեմբերի 6-ին երեկոյան ժամերից հյուսիս-արեւմուտքից արկտիկական ցուրտ օդային հոսանքների ներթափանցմամբ պայմանավորված արդեն Հայաստանի ողջ տարածքում կտեղա ձյուն։ Դեկտեմբերի 7-ի ցերեկը՝ կեսօրից հետո, ցիկլոնը կկորցնի իր ուժը, տեղումները աստիճանաբար կդադարեն, դրանք կպահպանվեն միայն Վայոց ձորում, Սյունիքում եւ Արցախում։ Երեւանում եւ Արարատյան դաշտում այսօր սպասվում են տեղումներ թաց ձյան եւ ձնախառն անձրեւի տեսքով։ Երեկոյան ժամերից տեղումները կվերափոխվեն ձյան եւ կշարունակվեն մինչև դեկտեմբերի 7-ի առավոտ, որից հետո աստիճանաբար կդադարեն։ Կանխատեսվում է, որ Երեւանի բարձրադիր գոտում առաջիկա գիշերը կձեւավորվի 5-10 սմ, ցածրադիր գոտում՝ 2-5 սմ ձնածածկույթ։ Դեկտեմբերի 6-7-ին առանձին շրջաններում սպասվում է քամու ուժգնացում 20-25մ/վրկ, լեռնային գոտիներում բուք, ցածր հորիզոնական տեսանելիություն: Օդի ջերմաստիճանը դեկտեմբերի 6-ի ցերեկը, 7-10-ին՝ աստիճանաբար կնվազի 8-10 աստիճանով: