Վրաստանի նախկին նախագահ Միխայիլ Սաակաշվիլիի կինը՝ Սանդրա Ռուլոֆսը խոսել է ամուսնու մասին և նշել, որ իրեն համար սպասելի էր Կիեւում նրա ձերբակալությունը, հայտնում է «Սպուտնիկ Գրուզիան»։
«Անխոս, դա այն էր, ինչին մենք սպասում էինք մի քանի ամիս, հատկապես վերջին շաբաթներին, երբ նրա շրջապատում բոլորին վտարեցին Վրաստան կամ այլ երկրներ կամ ծեծեցին եւ վախեցրին։ Միշան սպասում էր դրան, սակայն նրա ակտիվությունը չէր դադարում, եւ արդյունքը տեսնում ենք: Երբ Միշան մի բանի խառնած է, ամեն բան այնպես է զարգանում, ինչպես ոչ ոք չի սպասում: Ինչպես գիտեք, այսօր Պորոշենկոն հարձակվել է ամուսնուս վրա նրա բնակարանում։ Կարծում են, թե դա ամիսներ շարունակվող քաղաքական հալածանքների ավարտն է, բայց իրականում միայն հիմա է սկսվում իրական պայքարը Ուկրաինայում եւ Վրաստանում»,– »,– նշել է Ռուլոֆսը՝ Rustavi2–ին տված հեռախոսային հարցազրույցում։