Վահրամ Բաղդասարյանը` Սեյրան Օհանյանի և գաղտնազերծված ձայնագրության մասին
ՀՀԿ խմբակցության ղեկավար Վահրամ Բաղդասարյանը, խոսելով Նորք-Մարաշի զինված խմբի գործով օրերս գաղտնի ձայնագրության վերծանման արձանագրության հրապարակման մասին, ասաց, որ իր կարծիքը նախկինի պես Սեյրան Օհանյանի վերաբերյալ բավականին բարձր է: «Իմ կարծիքը Սեյրան Օհանյանի վերաբերյալ բավականին բարձր և դրական է, որովհետև նա եղել է պաշտպանության նախարարը, մենք վստահել ենք նրան, իսկ նմանատիպ խնդիրները պետք է ուղղել պատկան մարմիններին»,- ասաց նա: Ըստ նրա` Սեյրան Օհանյանը  որպես քաղաքական գործիչ ազատ է կարծիք հայտնելու, բայց այդ կարծիքների իսկությունը պետք է ուսումնասիրվի: Հիշեցնենք, որ Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարանում Նորք-Մարաշի զինված խմբի գործով` ըստ մեղադրանքի՝ «ՀՀ իշխանությունը յուրացնելու, զավթելու նպատակով ստեղծված հանցավոր համագործակցության» 20 անդամների վերաբերյալ, դատական քննության ժամանակ հրապարակվել էր գաղտնի ձայնագրության վերծանման արձանագրությունը: ԶԼՄ-ների համաձայն` ձայնագրությունը կատարել էր Լիլիթ Թ.-ն՝ այս գործից անջատված մասով որպես մեղադրյալ անցնող: Ձայնագրությունը, ըստ վերծանման արձանագրության, կատարվել էր Վահան Շիրխանյանի տանը: