Վիտալինա Ցիմբալյուկ Ռոմանովսկայայի պաշտոնական ներկայացուցիչ Էլինա Մազուրը հայտարարել է,որ Արմեն Ջիգարխանյանի և Ռոմանովսկայայի բաժանությունը կարող է անվավեր ճանաչվել:
« Դերասանը դատարանին ոչ անվավեր անձնագիր է ներկայացրել: Ջիգարխանյանի ձեռքում անձը հաստատող երկու փաստաթուղթ կա: Արդեն բաժանությունից հետո մենք ուսումնասիրել ենք լիազորագիրը, որի հիման վրա դատական գործողություններ ենք իրականացրել և պարզել ենք, որ Արմեն Ջիգարխանյանը երկու անձնագիր ունի, ընդ որում՝ դրանցից մեկը տվել է ճիշտ այն ժամանակ, երբ նա, 57-րդ Կենտրոնական կլինիկական հիվանդանոցի պնդմամբ, իրենց մոտ է գտնվել միջին ծանրության վիակում, բայց դեռ չէր կարողանում տեղաշարժվել»,- հայտարարել է Մազուրը «Ուղիղ եթեր» հաղորդման եթերում:
«Այդ լիազորագիրն է տրվել, իսկ հետագա փաստաթղթերը ձևակերպված են եղել Արմեն Բորիսովիչի հին անձնագրի հիման վրա, օրինակ՝ նրա դիմումը ոստիկանության բաժանմունք: Ռոմանովսկայայի անունից հայտարարություն եմ գրել դատախազությունում: Իմ ընկերուհին մտադիր չէ հասնել ամուսնալուծությունն անվավեր ճանաչելուն: Նա պարզապես ուզում է պարզել՝ արդյոք Ջիգարխանյանը մեքենայության զոհ չի դարձել »,- հավելել է նա: