Այսօր՝ դեկտեմբերի 2-ին, խոշոր ավտովթար է տեղի ունեցել Երևանում: Ժամը 08:50-ի սահմաններում Աշտարակի խճուղում՝ Կարմիր Խաչի հարևանությամբ, բախվել են Կոտայքի մարզի Պռոշյան գյուղի բնակիչ, 26-ամյա Վաչագան Բաղդասարյանի վարած ВАЗ 21 06 մակնիշի 34 ՕD 944 համարանիշի , Երևան քաղաքի Նոր Նորքի 7-րդ զանգվածի բնակիչ, 37-ամյա Արմեն Պողոսյանի վարած Opel մակնիշի 34 ZQ 330 համարանիշի և Երևան քաղաքի Տիգրան Մեծի պողոտայի բնակիչ, 44-ամյա Հրանտ Պետրոսյանի վարած Lexus մակնիշի 77 TO 773 համարանիշի ավտոմեքենան և Արագածոտնի մարզի Ոսկեհատ գյուղի բնակիչ, 36-ամյա Ռուդիկ Բադալյանի վարած Mercedes 81 VR 081 համարանիշի ավտոմեքենաները:
Samshyan.com-ի հաղորդմամբ վթարի հետևանքով Mercedes-ի վարորդ Ռ. Բադալյանը մարմնական վնասվածներով տեղափոխվել է Արմենիա բժշկական կենտրոն:
Փաստի առթիվ Գ. Ավետիսյանի կողմից նյութեր են նախապատրաստվում:
Գ. Շամշյանի տեղեկություններով՝ վարորդներից Ա. Պողոսյանը աշխատում է «Իմեքս գրուպ» ՍՊԸ-ում, իսկ Հ. Պետրոսյանը՝ Մալաթիա վարչական շրջանի Սուրբ Աստվածամայր եկեղեցու քահանա է:
Ֆոտոլրագրողը հայտնում է նաև, որ քահանայի ավտոմեքենայի վրա տեղադրված է եղել գերձայնային (դռիկ) ազդանշան: