«Առավոտ» թերթի գլխավոր խմբագիր Արամ Աբրահամյանն իր այսօրվա խմբագրականում գրում է. «Ռուսաստանյան հեռուստաալիքների՝ Հայաստանի դեմ ուղղված հաղորդումների մասին ամեն ինչ, կարծես թե, ասվել է՝ առանձնապես ավելացնելու բան չկա: Գուցե պարզապես կրկնեմ, որ արտասահմանյան լրատվամիջոցների նկատմամբ մեր ուշադրությունը որոշակիորեն չափազանցված է՝ ի վերջո, իրե՛նք գիտեն, թե ինչ են անում:
Առավել եւս չարժե ինքնահաստատվել այդ «լրատվամիջոցների» եւ նրանց ներկայացուցիչների հասցեին «թունդ բառեր» գրելով: Իհարկե, այդ հակահայկական արշավում ամենակոպիտն ու ցինիկը HTB-ն էր: Թե ինչու էր հատկապես այդ ալիքն իրեն թույլ տվել Հայաստանի հանդեպ ծայրահեղ անպարկեշտ արտահայտություններ, կարող եմ միայն ենթադրություններ անել. գուցե HTB-ի տերը՝ «Գազպրոմը», անհանգստանում է Կարեն Կարապետյանի հետագա ճակատագրի համար: Բ
այց դա զուտ վարկած է, բացառված չէ, որ կան ավելի խորը պատճառներ, որոնց մասին տեղյակ են ռուսաստանյան իրականությանը մոտիկից ծանոթ մարդիկ: Պ
արզ է, որ ռուսաստանյան հեռուստաալիքների կռիվը վերջին հաշվով Հայաստանի դեմ չէ: Նրանք քարոզչական պատերազմ են վարում Եվրոպայի, եվրոպական արժեքների դեմ՝ փորձելով դրանք խեղաթյուրել եւ ներկայացնել որպես «ռուսական աշխարհին», ռուսաստանյան շահերին հակադրվող գաղափարախոսություն»:
Ամբողջությամբկարողեքկարդալ «Առավոտ» թերթիայսօրվահամարում: