SHAMHYAN.com-ի տեղեկություններով՝ Ոստիկանության Քանաքեռ-Զեյթունի բաժնի հետաքննչական բաժանմունքի հետաքննիչի կողմից նյութեր են նախապատրաստվում երեկ՝ նոյեմբերի 28-ին, Ոստիկանության Քանաքեռ-Զեյթունի բաժնի քրեական հետախուզության բաժանմունքի աշխատակիցների կողմից Մ. Ավետիսյան 4-րդ փողոցի 4-րդ շենքի մոտից Ոստիկանություն բերման ենթարկված քաղաքացիների փաստով։ Ինչպես հայտնում է ֆոտոլրագրող Գագիկ Շամշյանը, բերման ենթարկվածներն են նշված փողոցի բնակիչ՝ 27-ամյա Արթուր Հովհաննիսյանը՝ իր Nissan March մակնիշի ավտոմեքենայով, և նրա ուղևոր՝ Երևան քաղաքի Արշակունյաց պողոտայի բնակիչ, 28-ամյա Գևորգ Սավթալյանը։ Գ. Շամշյանի տեղեկություններով՝ վերջինիս մոտ անձնական խուզարկությամբ հայտնաբերվել է 0.24 գրամ կշռով դեղնականաչավուն զանգված, ով, ըստ տեղեկությունների, խոստովանել է, որ հայտնաբերվածը պատկանում է իրեն։ Դեղնականաչավուն զանգվածն առգրավված է և նշանակվել է դատաքիմիական փորձաքննություն։ Գ. Շամշյանի տեղեկություններով՝ Ա. Հովհաննիսյանը հայտնել է, որ ինքն աշխատում է «Հանրային դիվանագիտություն» ՀԿ-ի գլխավոր պրոդյուսեր, իսկ Գ. Սավթալյանն էլ հայտնել է, որ ինքն աշխատում է «Յունիսթրի» ՍՊԸ-ում՝ որպես անվտանգության աշխատակից։ Վերջիններս ստորագրությամբ բաց են թողնվել։