«Փաստ» թերթը գրում է. «Ինչպես հայտնի է, նոյեմբերի 26–ին չորս երիտասարդ դանակահարվել է մեկ այլ երիտասարդի կողմից: Չորսից, մեր տվյալներով, երեքը ոստիկան է: Դեպքը տեղի է ունեցել այն շենքում, որտեղ բնակվում է ԱԺ պատգամավոր Նիկոլ Փաշինյանը: Մի ոստիկան ամիսներ առաջ այս շենքի չորրորդ, թե հինգերորդ հարկում բնակարան է վարձել: Հենց նրա տան գիշերային «ուտուշ–խմուշից» հետո է դեպքը տեղի ունեցել: Դանակահարության այս դեպքով շատ հետաքրքիր բացահայտում է կատարվել:
Պարզվում է, որ ոստիկանը տեսանկարահանող սարքեր է տեղադրել չորս–հինգ տեղ՝ շենքի դալանում, շենքի մուտքի մոտ, աստիճանների մոտ, իր վարձած բնակարանի մուտքի մոտ: Հարց է առաջանում՝ մի քանի ամսով բնակարան վարձած ոստիկանի ինչի՞ն են պետք այդքան տեսանկարահանող սարքերը: Շատերը ենթադրում են, թե դրանք հատուկ են տեղադրված՝ ընդդիմադիր գործիչ Նիկոլ Փաշինյանի մուտքուելքը հսկելու համար:
Նիկոլը տեղյա՞կ է այդ մասին»: