Ազգությամբ հայ Կարինե Գևորգյանը լռում է Արցախի մասին. video
Ռուսաստանի 1ին պետական, հանրային հեռուստաընկերությամբ հեռարձակված այս հաղորդման մասին շատ է խոսվել, քննադատվել, գրվել։ Բայց ըստ իս, ուշադրությունից վրիպել է 1 կարևոր հանգամանք. ազգությամբ հայ, գոնե հայկական անուն և ազգանուն ունեցող, կնոջ ներկայությամբ ռուսի կողմից հայտարարվում է Արցախի Ադրբեջանական լինելու մասին, որին հակադարձում է ազգությամբ լեհ փորձագետը, հռչակելով Արցախը Հայկական, իսկ շարունակելով Ռուսաատանին մեղադրում Ադրբեջանին հարձակողական զենք մատակարարելու և Հայերի հանդեպ դավաճանության մեջ։ Ազգությամբ հայ Կարինե Գևորգյանը ԼՌՈՒՄ Է ԱՐՑԱԽԻ ՄԱՍԻՆ, և խոսում Ռուսաստանի կողմից Հայաստանին և Ադրբեջանին իր քաղաքականությունը բացարտելու անհրաժեշտության մասին։ Կարինե Գևորգյանը արտացոլում այն ՌՈՒՍԱՀՊԱՏԱԿ հայերին, որնց կորցրել են իրենց ազգությունը, դեմքը, հոգին, դարձել են գործիք օտար պետության ձեռքին և մենք, Հայաստանում բնակվող հայերս, պատանդ ենք մնացել այս անհայրենիք «հայերին», մեր՝ Հայաստանի շահերից բխող քայլ անելուց առաջ մտածում ենք ՍՐԱՆՑ անվտանգության մասին, ու արդյունքում կորցնում ՆՈՐՄԱԼ, ՔԱՂԱՔԱԿԻՐԹ ՈՒ ԶԱՐԳԱՑԱԾ ՊԵՏՈՒԹՅՈՒՆ ԴԱՌՆԱԼՈՒ լուրջ հնարավորություններ։ Այս մասին գրել է  Եվրոպական ուսումնասիրությունների կենտրոնի ղեկավար Արթուր Ղազինյանը: