Եթե կարծում եք, որ Սպիտակ տունը տոներին զարդարում են աշխատակիցները, սխալվում եք։ Պարզվում է՝ ողջ կազմակերպչական հարցերն իր վրա է վերցնում նախագահի կին Մելանիա Թրամփը։ Երեկ նա իր Instagram-ում կիսվել է գեղեցիկ տեսանյութով, որն արվել է Սպիտակ տանը։ Նախագահական տունը վերածվել է հեքիաթային վայրի. գեղեցիկ, արծաթագույն լամպերով, ձնեպատ ծառեր, տոնական խաղալիքներ, փայլեր. ամենը հենց Մելանիայի մտահղացումն է։ Գրում է wnews.am-ը:
Սպիտակ տան գլխավոր զարդարանքն է դարձել 5,5 մետրանոց եղեւին, որը տեղակայել են Երկնագույն սենյակում։
Բացի այդ, Սպիտակ տան տարբեր անկյուններում տեղակայվել են եւս 52 տոնական ծառեր։
Առաջին սուրբծննդյան ընդունելությունը տեղի է ունեցել Չայկովսկու «Շելկունչիկ» բալետից «Ծաղիկների վալս»-ով։ Հյուրերի համար հյուրասիրության գլխավոր բաղկացուցիչը տոնական տորթ էր, որի վրա ծախսվել է 160 կգ խմոր։
Շնորհանդեսին Մելանիան ներկայացել է տոնական հագուստով՝ Dior-ի մարմնագույն զգեստով, որը լրացրել է արծաթագույն լոդոչկաներով։
US First Lady Melania Trump stands in the Grand Foyer as she tours Christmas decorations at the White House in Washington, DC, November 27, 2017. / AFP PHOTO / SAUL LOEB (Photo credit should read SAUL LOEB/AFP/Getty Images)
Բացի այդ առաջին տիկինը Սպիտակ տուն է հրավիրել եկեղեցական դպրոցի աշակերտներին, ովքեր վերջին նյուանսներն են արել նախագահական տան հարդարանքում։