Արգենտինայի Սան Լուիս նահանգն ընդունել է Հայոց ցեղասպանությունը ճանաչող օրենք
Արգենտինայի Սան Լուիս նահանգը հաստատել է իր միացումը թիվ 26,199 Ազգային օրենքին, որով ապրիլի 2-ը հռչակվում է «Հանդուրժողականւթյան և ժողավուրդների միջև հարգանքի օր»՝ ի հիշատակ Հայոց ցեղասպանության զոհերի:Այս մասին հայտնում է Pagina12.com.ar-ը՝ նշելով, որ Սան Լուիսը դարձավ 20-րդ արգենտինական նահանգը, որն իր հավատարմությունն է հայտնել Ցեղասպանությունը ճանաչող օրենքին: Այսպիսով նահանգի Սենատորների պալատը նոյեմբերի 21-ին կայացած նիստում միաձայն քվեարկել է Հայոց ցեղասպանության պաշտոնական ճանաչման օգտին և պատասխանատվություն ստանձնել ոգեկոչման միջացառումներ իրականացնել նահանգային մակարդակով: «Սենատի օրենսդիրների՝ օրենքին հավատարմության այս քվեարկությունը տեղի է ունեցել Ազգային օրենքի հռչակման և Մերկոսուրի խորհրդարանի հռչակագրի տասնամյակի առթիվ», - հայտնել է Արգենտինայի Հայ դատի հանձնախմբի տնօրեն Նիկոլաս Սաբունչյանը: Օրենքին միացած նահանգներն են Բուենոս Այրեսը, Կատամարկան, Չուբուտը, Կորդոբան, Կորիենտեսը, Էնտրե Ռիոսը, Խուխույը, Լա Պամպան, Լա Ռիոխան, Մենդոսան, Նեկենը, Ռիո Նեգրան, Սալտան, Սան Լուիսը, Սան Խուանը, Սանտա Կրուսը, Սանտա Ֆեն և Տիերա դել Ֆուեգոն: