«Խուցը փոքր ա` սիրտս տրաքում ա». «Սասնա ծռերի» անդամներին անմարդկային պայմաններում են բերում դատարան
2016թ. ՀՀ ոստիկանության ՊՊԾ գունդը գրաված եւ մի շարք ծանր հանցագործությունների մեջ մեղադրվող «Սասնա ծռեր» խմբի անդամներից Արմեն Լամբարյանի, Արթուր Մելքոնյանի, Տիգրան Սարգսյանի, Արթուր Սողոմոնյանի, Գառնիկ Հովակիմյանի, Հովհաննես Վարդանյանի, Վարդգես Գեւորգյանի, Մանվել Աթոյանի, Աշոտ Պետրոսյանի, նաեւ՝ Կարո Եղնուկյանի եւ Խաչատուր Գիչյանի գործով դատական նիստում այսօր ամբաստանյալների պաշտպաններից փաստաբան Մուշեց Շուշանյանը դատավոր Արտուշ Գաբրիելյանին մի խնդիր ներկայացրեց, որի մասին նախկինում տեղյակ չէր եւ խնդրեց համապատասխան կերպով արձագանքել դրան: Նա նշեց, որ դատապարտյալներ Արմեն Լամբարյանին, Արթուր Սողոմոնյանին եւ Խաչատուր Գիչյանին դատարան տեղափոխում են «Գազել» մակնիշի ավտոմեքենայով, ամեն անձի համար առանձին խցեր կան մեքենայում, որոնց դռները փակվում են եւ շարժվելու ազատ տարածք չի մնում, «պռես» արած վիճակում են գտվում, բացի այդ կա օդափոխության հետ կապված խնդիր. «Իմ պաշտպանյալը խնդրեց դատարանին տեղեկացնեմ, որ եթե հաջորդ անգամ իրենց տեղափոխելու են նմանատիպ փոխադրամիջոցով, նա հրաժարվելու է տեղափոխվել դատարան: Դատարանը թող համապատասխան միջոցներ ձեռնարկի, հակառակ դեպքում ստիպված ենք լինելու քայլեր ձեռնարկել ՄԻԵԴ դիմելու նպատակով»: Ամբաստանյալներից Խաչատուր Գիչյանն էլ ավելացրեց. «Խուցն այնքան փոքր ա, որ սիրտս տրաքում ա»: