Արմեն Ջիգարխանյանը ծանր վիճակով հոսպիտալացվել է, նա չի կարողանում քայլել
«Էքսպրես գազետան» տեղեկացնում է, որ ԽՍՀՄ ժողովրդական արտիստ Արմեն Ջիգարխանյանը ծանր վիճակով հոսպիտալացվել է։ Նրա ոտքերը կաթվածահար վիճակում են, դերասանը չի կարողանում քայլել։
Ներկայում նա գտնվում է Մոսկվայի հիվանդանոցներից մեկում։ Նրա վիճակն այնքան ծանր է, որ բժիշկներն առայժմ չեն ցանկանում նրա առողջական վիճակի մասին  որևէ կանխատեսում անել։ Ինչպես տեղեկացնում են Մոսկվայի դրամատիկական թատրոնի (գեղարվեստական ղեկավար Արմեն Բորիսովիչէ) մամլո ծառայությունից՝ Ջիգարխանյանը չի կարողանում քայլել. «Դա տեղի է ունեցել դիաբետի ֆոնին, նրան հիվանդանոց է տարել ռեժիսոր Յուրի Կլեպիկովը»,-նշել է թատրոնի պաշտոնական ներկայացուցիչ Նատալյա Կորնեևան։ Ամենայն հավանականությամբ, 82-ամյա դերասանի վրա խիստ ազդել է բազմամյա ռեժիմի խախտումը և վերջին շաբաթների ընթացքում՝ երիտասարդ կնոջ հետ ունեցած տարաձայնությունների պատճառով տարած սթրեսը։