Ես ընտրել եմ Քրիստ Մարուքյանին ու փոշմանել. Արկադի Փելեշյան
Վանաձորի ավագանու արտահերթ նիստում այսօր Հայկական վերածնունդ կուսակցության անդամ Արկադի Փելեշյանը 20 ձայնով նշանակվել է քաղաքապետի առաջին տեղակալ:Վանաձորի քաղաքապետ Մամիկոն Ասլանյանը նիստում ասել է, որ իր տեղակալներից Արտյոմ Գրիգորյանը մարդկային վերաբերմունք է ցուցաբերել և իր տեղը զիջել է Փելեշյանին: Նիստից հետո լրագրողների հարցին ի պատասխան Արկադի Փելեշյանը նշեց, որ այսօր եկել է աշխատելու ու օգնելու վանաձորցուն: «Ես անձամբ ընտրել էի Քրիստ Մարուքյանին, ուզում էի, որ ինքը քաղաքապետ լիներ, տեսա բոյկոտի արդյունքում ոչ մի բան չի փոխվում, եկել եմ այսօր աշխատեմ ի շնորհիվ մեր ժողովրդի ու մեր ժողովրդի համար մի լավ բան անել»,- ասաց նա: Հարցին, թե ի՞նչ մարդկային վերաբերմունքի մասին էր ՀՎԿ-ն ակնարկել իր հայտարարությունում, որը չեն տեսել Լուսավոր Հայաստան կուսակցության թեկնածու Քրիստ Մարուքյանից, Փելեշյանը պատասխանեց. «Մի տարի Քրիստ Մարուքյանը մեզ չի տեսել, իրա ծրագրերի մասին բան չի ասել, էդ վերաբերմունքի մասին ա խոսքը»: Լրագրողների դիտարկամանը, թե փաստորեն բացահայտվեց ով էր թաքուն դեմ քվեարկել Լուսավոր Հայաստանի թեկնածուին, Արկադի Փելեշյանը վրդովված պատասխանեց. «Ուրեմն լսեք, ես ձեզ վերջին անգամ եմ ասում՝ ես ընտրել եմ Քրիստ Մարուքյանին ու շատ փոշմանել եմ, էդ էլ ասեմ: Իսկ էն 32 ավագանու տեղը չեմ կարա բան ասեմ: Փոշմանել եմ, որովհետև մի տարի ա էս օրն ա գցել քաղաքը»: