Տեսնենք գոնե դա կարո՞ղ եք անել. «Սասնա ծռեր 2»-ով ինքնաբացարկ` դատարանին
Երեւանի Շենգավիթ վարչական շրջանի ընդհանուր իրավասության դատարանում  «Սասնա ծռեր» զինված խմբի գործով առանձնացված 2-րդ մասով նիստին դատարանը մերժեց գործով մեղադրյալ Արամ Արամյանին հայտնված բացարկի միջնորդությունը: «Մենք ամենաշատն ենք շահագրգռված, որպեսզի այս գործը շուտ քննվի: Մենք չենք էլ իմացել, որ դատախազները լիազորագիր չեն ներկայացրել դատարան, բայց դատական նիստերը կայացվել են, միգուցե սա բոլորիս մեղավորությունն է: Այս գործով քննվող երեք վարույթներով էլ դատախազները պետք է լիազորագիր ներկայացնեն եւ ներգրավվեն որպես մեղադրողներ: Դատական նիստը պետք է հետաձգվի, հնարավորություն տրվի նրանց, որպեսզի լիազորագիր ներկայացնեն»,-ասաց փաստաբան Լուսինե Սահակյանը: Պաշտպաններից Լիպարիտ Սիմոնյանն էլ դատախազներին բացարկի միջնորդություն ներկայացրեց, դատարանը հեռացավ խորհրդակցական սենյակ որոշում կայացնելու: Պաշտպաններից Մուշեղ Շուշանյանը նշեց, որ չանդրադառնալով ներկայացված միջնորդությանը, դատախազներից չպահանջելով լիազորագիր, դատարանը ցույց տվեց, որ կաշկանդված է մեղադրողներից: Նախագահող դատավոր Արթուր Օհանյանը պարզաբանեց, որ այս գործը քանի որ առանձնացված է մայր գործից եւ դատախազները եղել են ներգրավված, նրանց  լիազորագրի պատճենն արդեն ներկայացվել է դատարան: Պաշտպանական կողմը նշեց, որ այդ լիազորագիրը դատախազներին տրված է եղել հունիս ամսին, իսկ այս գործով դատավարությունը սկսվել է հոկտեմբերին եւ մեղադրողները չէին կարող հունիս ամսին լիազորագիր ներկայացնել հոկտեմբերին սկսվող դատավարության համար: Պաշտպանները ինքնաբացարկի միջնորդություն ներկայացրին դատավոր Արթուր Օհանյանին` նշելով, որ նա կաշկանդված է մեղադրողներից եւ չի կարող անաչառ դատավարություն վարել: Ամբաստանյալներից Արամ Հակոբյանն էլ դատարանին եւ մեղադրողներին կոչ արեց` ««Գիշերը քնելուց առաջ գլուխներդ դրեք բարձին եւ մտածեք` ինչ եք արել ազգի եւ հայրենիքի համար»: Տղերք, երկիրը կործանվում է, բայց այսօր մեր բանտերում արցախյան պատերազմի հերոսներն են լցված: Կոչ եմ անում դատարանին արդարացի որոշում կայացնել»,-ասաց նա: Ամբաստանյալներից Արամ Մանուկյանն էլ նշեց, որ դատարանը քաղաքական պատվեր է կատարում. «Ես ունեմ ստույգ ինֆորմացիա, ձեզ է հանդիպել Սերժ Սարգսյանը եւ այս չորս նիստերում այս կապիկությունը տեսնելով, կարող ենք ասել, որ քաղաքական պատվեր եք կատարում եւ Դուք դատարան կոչվելու իրավունք չունեք: Մի բան եմ խնդրում` մի խայտառակեք մեր դատական համակարգը, մենք այստեղ ենք եւ մեր վրա զանազան հոդվածներ եք դրել այն դեպքում, երբ մենք ապստամբություն ենք արել, որովհետեւ դուք չեք կատարել այն, ինչ պետք է կատարեիք: Ձեր կատարած եւ չկատարածների համար մենք ենք պատասխան տալիս»: