Ամեն ինչ կարող է փոխվել մի գիշերվա մեջ
ԱԺ ճեպազրույցների ժամին այսօր ՀՀԿ խմբակցության ղեկավար Վահրամ Բաղդասարյանն անդրադարձավ Վանաձորի ավագանու խնդրի հանգուցալուծմանը. «Մեր համաձայնագիրը ՀՎԿ-Ի հետ քաղաքական է, մենք նրանց ներքին գործերին չենք խառնվում, թե փոխքաղաքապետի իրենց թեկնածուն ինչ անցյալ ունի, իրենց խնդիրն է: «Ելք»-ի իրավունքն է դիմել կառավարությանը, որպեսզի Վանաձորում արտահերթ ընտրություններ անցկացվեն»։ Հիշեցնենք, Հայաստանի հանրապետական (ՀՀԿ) և «Հայկական վերածնունդ» (ՀՎԿ) կուսակցությունների Վանաձորի տարածքային կառույցները նոյեմբերի 18-ին համագործակցության հուշագիր են կնքել՝ «քաղաքի կառավարման համամասնորեն և համատեղ պատասխանատվությունը ստանձնելու մասին»։ Ըստ հուշագրի՝ «Հայկական վերածնունդ»-ը կստանա քաղաքապետի տեղակալի պաշտոնը։ Իսկ այդ պաշտոնում առաջարկվել է Ակա մականունով Արկադի Փելեշյանի թեկնածությունը։ Բաղդասարյանի խոսքով` Վանաձորի ավագանու նիստերը եղել են ՏԻՄ օրենքին համապատասխան, և, որ հակասությունը ՏԻՄ օրենքի և սահամանդրության հետ է կապված:
Վահրամ Բաղդասարյանն անդրադարձավ նաև ՀՎԿ անդամ Հեղինե Բիշարյանի նախկինում արված հայտարարությանը, թե ՀՀԿ-ին միացողները անբարոյական կգտնվեն. «Ավագանին իր գործողությունները կատարել է ՏԻՄ օրենքին համապատասխան։ Անբարոյականների մասով։ Քաղաքական հուշագիր ստորագրելը չի նշանակում, թե նախկինում ովքեր են ձայն տվել, նրանք հանրապետական չեն եղել, ուղղակի որոշ քաղաքական զարգացումների դեպքում կարող են հուշագիր ստորագրել ՀՀԿ-ի հետ։ Ամեն ինչ կարող է փոխվել մի գիշերվա մեջ»։