«Տղերք, վախեցաք, փակվեցի՞ք». ԵՊՀ ռեկտորի պաշտոնակատարը փակվել է աշխատասենյակում (video)
ԱԺ ընդդիմադիր պատգամավորները, որոնք քիչ առաջ մտել էին ԵՊՀ շենք, հանդիպելու ռեկտորի պաշտոնակատարին եւ մյուս ղեկավարներին, ձեռնունայն դուրս եկան:
Նախ, սկզբում ԵՊՀ ռեկտորի պաշտոնակատար Հովհաննես Հովհաննիսյանի մամուլի խոսնակը ընդդիմադիր պատգամավորներին հայտնեց, որ ռեկտորը ինչ-որ հանդիպման է եւ առաջարկել է վաղը ցանկացած ժամի հանդիպել:
Ավելի ուշ պարզ դարձավ, որ ԵՊՀ ռեկտորի պաշտոնակատարը ներսում է, դուռը փակել է ներսից, դուրս չի գալիս. «Պետք է Նիկոլ Փաշինյանին փոխանցել, որ իր թիմի անդամները հրաժարվում են իր հետ կիսել պատասխանատվությունը, դադարեցնում են իրենց հետ համագործակցությունը, չեն կարողանում մարդկանց աչքերին նայելով ստանձնել ստանձնած քաղաքականության պատասխանատվությունը»,-ասաց ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Քրիստինե Վարդանյանը:
Նույն խմբակցությունից Աննա Գրիգորյանն էլ հիշեցրեց, որ երբ ԱԺ-ում հարցուպատասխանի ժամանակ ընդդիմությունը լքեց դահլիճը, Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարեց՝ վախեցաք, փախա՞ք: «Տղերք, հիմա դուք վախեցաք, փակվեցի՞ք: Նախարարներ, 2 օր է ձեզ ենք փնտրում, վախեցաք, փախա՞ք, ո՞ւր եք: Հայաստանում կա՞ մեկը, որ պատկան մարմնի ղեկավար է կամ ռեկտոր է, ի վիճակի՞ է դուրս գալ ու ԱԺ պատգամավորների հարցադրումներին պատասխանի: Եթե նման մարդ կա, թող հայտնվի, թե չէ, Նիկոլ, դու էլ, մնացածներն էլ փախած եք, ինչպես պատերազմի ժամանակ եք եղել»,-ասաց նա:
Ընդդիմադիր պատգամավորները այցելեցին նաեւ պրոռեկտորներին, պարզվեց նրանք եւս տեղում չեն:
«Դիմադրության» շարժման երթը ԵՊՀ-ից շարժվեց: