«Կարմիրբերետավորները ինձ գցել էին գետնին ու 10 հոգով մոտ 5 րոպե խփում էին». պահեստազորի սպա (video)
ԱԱԾ պահեստազորի բարձրաստիճան սպաներն ԱԱԾ–ի դիմաց են բողոքի ակցիա են իրականացնում. նրանք իրենց բողոքն են հայտնում մայիսի 8-ին Պուշկինի փողոցում կարմիրբերետավորների կողմից պահեստազորի գնդապետ, Արայիկ Մուրադյանի նկատմամբ բռնություն կիրառելու դեմ:
Այստեղ է նաեւ ինքը՝ Արայիկ Մուրադյանը, ով ներկայացրեց, թե ինչպես է եղել դեպքը. «Մայիսի 17-ին Պուշկինի փողոցով երկու տղաներիս հետ քայլում էի, տեսա, որ ոստիկանության մեքենայի մեջ իմ զինակից ընկեր փոխգնդապետ Առաքելյանն է, որը զոհվածի ծնող է: Նրան բերման էին ենթարկում: Խնդրեցի իջեցնել նրան մեքենայից՝ ասելով, որ զոհվածի ծնող է եւ գնդապետ: Ինձ ասացին՝ «գնա ստեղից, արա»: Ես էլ պատասխանեց, որ «արա» չի, դիմացդ գնդապետ է կանգնած: Հետո ասացին՝ սրան տարեք: Ես ասացի՝ նորմալ խոսեք, սկսեցին խփել, մեշոկի պես շպրտեցին մեքենայի մեջ: Մոտ 5 րոպե գետնի վրա խփում էին, մարմնական վնասվածքներ ստացա: 10 հոգով թափվել էին ինձ վրա: Զինակից ընկերս այդ պահին ասում էր, որ գնդապետ է, վիրավորված մարդ է, մի խփեք, իրենք կարծես ավելի էին ոգեւորվում ու խփում էին:
Էդպես տարան բաժին, մի քանի ժամից բաց թողեցին»:
Արայիկ Մուրադյանը հիշեցրեց, որ դրանից հետո պահեստազորի գեներալներով ու գնդապետներով իրենք հայտարարություն են տարածել, պահանջել են, որ քրեական գործ հարուցվի, իսկ մինչ այդ միջադեպին մասնակից ոստիկանների՝ ոստիկանության մայոր Միքայել Այվազյանի գլխավորությամբ, պաշտոնավարումը կասեցվի. «Մինչեւ հիմա ոչ մի քննություն չի եղել: Այսօր նոր քիչ առաջ լսելով, որ մենք ուզում ենք հայտարարություն անել ԱԱԾ-ին եւ գլխավոր դատախազություն, ոստիկանության ներքին անվտանգության վարչությունից ինձ հրավիրել են: Ասացին, որ ծառայողական քննություն է սկսվել: Ես էլ ասացի, որ փաստաբանիս հետ կխորհրդակցեմ, կորոշենք ինչ անել: Բայց մենք պահանջել էինք, որ դադարեցվեն այդ միջադեպին առնչություն ունեցած ոստիկանների պաշտոնավարումը եւ քրգործ հարուցվի, ինչը չի արվել»,-ասաց գնդապետ Մուրադյանը: