Նիկո՛լ, ի՞նչ էիր անելու առանց քո շիստյորկեքի․ Արմեն Աշոտյան (video)
Այսօր կրկին հազարավոր հայորդիներ դուրս են եկել փողոցներ՝ արտահայտելու իրենց քաղաքացիական անհնազանդությունն ու պահանջները դավաճանական վարչակազմի նկատմամբ։ Այս մասին, այսօր՝ մայիսի 25-ին, Բաղրամյան պողոտայում դիմելով նախագահական շենքը շրջափակած քաղաքացիներին՝ ասաց ՀՀԿ փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանը։
«Երևի ոմանք զարմացել են, թե ինչ գործ ունենք մենք հենց այստեղ։ Փորձեմ բացատրել։ Իհարկե Նիկոլ Փաշինյանը դավաճան է, երևի դավաճանության չեմպիոնատում հայ ժողովրդի պատմության մեջ անգերազանցելի դավաճան է։ Երևի Վասակ Սյունին կնախանձում է, թե ինչ ավելի մեծ ստորություն կարելի էր անել այս ժողովրդի գլխին, բայց նա չի ֆայմել անել։ Բայց այդ դավաճանը չի գործում միայնակ։ Նիկոլը ոչ մի բանի չէր հասնի, եթե իր կողքը չլինեն իրեն սպասարկող շիստյորկեքը, մարդիկ, որոնք կատարելով Նիկոլի հրահանգները մի փոր կուշտ հացի համար՝ տակները չո լինի, փորները լիքը, այս տրամաբանության մեջ Նիկոլի հետ միասին վաճառում են մեր հայրենիքը», ասաց Արմն Աշոտյանը։