Սաքո՛, խոստանում եմ՝ ուսադիրներդ պոկելու եմ ու դու պատժվելու ես. Իշխան Սաղաթելյանը՝ ՊՊԾ պետին (video)
Ֆրանսիայի հրապարակում շարունակվող հանրահավաքի ժամանակ ընդդիմադիր գործիչներից Իշխան Սաղաթելյանը միջազգային հանրությանը՝ Հայաստանում հավատարմագրված դեպանատներին, կոչ արեց համարժեք արձագանքել և օբյեկտիվ գնահատական տալ իրավապահ համակարգի կողմից խաղաղ ցուցարարների նկատմամբ բռնության դեպքերին։
«Այս դեպքերին դեսպանատները, իրավապաշտպան կազմակերպությունները պետք է արձագանքեն և գնահատական տան։ Նրանք իրենց լռությամբ նպաստում են, որ կառավարության ղեկին հայտնված խելագարը շարունակի իր բռնությունները։ Հետևաբար, պահանջում ենք, որ միջազգային մեր գործընկերները շատ հստակ գնահատական տան ստեղծված իրավիճակին»,- ասաց նա։
Իշխան Սաղաթելյանն անդրադարձավ նաև Հայաստանում մարդու իրավունքների պաշտպանից հանրության ակնկալիքներին, որոնք առնչվում են նրա բուն պարտականությունների կատարմանը։
«Հայաստանում գոյություն ունի մարդու իրավունքների պաշտպան։ Երբ նա ընտրվում էր, խորհրդարանական երկու խմբակցությունները հայտարարեցին, որ նա, ըստ էության, Նիկոլի պաշտպանն է, ոչ թե մարդու իրավունքների։ Այս օրերին դա ակնհայտ ապացուցվում է։ Մարդու իրավունքների պաշտպանը դեռ շանս ու հնարավորություն ունի ասելու, որ նման ինստիտուտ կա Հայաստանում։ Այդ պահանջը մենք ներկայացնում ենք և սպասում ենք արձագանքի»,- ասաց Իշխան Սաղաթելյանը։
դիտվել է 1204 անգամ
Ուշադիր լսե՛ք՝ ինչ հնարեց Նիկոլը․ Արթուր Խաչիկյան (video) ԽԱՅՏԱՌԱԿ ՎԻՃԱԿ․ Կորեայի ձորի Երևանի հատվածում մարդաբոյ փոսեր են․ Գագիկ Շամշյան (video) Անհարմար չեք զգո՞ւմ՝ ձեր իշխանության ժամանակ կաթողիկոսի նկատմամբ քրեական հետապնդում է հարուցվում (video) Տիգրան Աբրահամյանը՝ Ալեն Սիմոնյանի կողմից՝ հոգեւորականներին մանկապիղծ հայտարարելու մասին (video) Սա ստի ու կեղծիքի իշխանություն է. Անդրանիկ Թևանյանը ընտրություններին կմասնակցի Գագիկ Ծառուկյանի հետ (video) ՄԻԵԴ-ը ՀՀ կառավարությունից պահանջել է Տոնոյանի գործի վերաբերյալ դիրքորոշում ներկայացնել «Նիկոլի տեր Ալիևը երեկ Նիկոլի մի քանի սուտ բացահայտեց». Արմեն Աշոտյան (video) #ՀԻՄԱ․ Բողոքի Ակցիա ԱՄՆ-ում՝ ընդդեմ տիրադավ Հովնանի․ նրա աջակիցը կռիվ հրահրեց (video) ՊՆ-ն հակառակորդի համար հասանելի է դարձնում ինժեներական տվյալներ․ Աբրահամյան Արցախի ՊԲ-ում 20 տարուց ավելի աշխատած տեղահանված կինն անմխիթար պայմաններում է ապրում (video) Իրավաբանը պարզաբանում է՝ ինչպես պահանջել փոխհատուցում Երևանի փոսերի համար Միքայել Սրբազանը վաղը դուրս կգրվի «Իզմիրլյան» ԲԿ-ից. նրա առողջական վիճակը գնահատվում է բավարար Հայաստանում ԱՄՆ դեսպանատունն այսօր փակ է Մյունխեն 2026․ միջանցք, միջամտություն ՀՀ-ի ներքին գործերին, «այսպես կոչված Խաղաղության խաչմերուկ» և անցած օրերի «փառքը»․ Խաչատրյան Բողոքի ակցիա․տաքսու վարորդները կոնկրետ պահանջներ են առաջ քաշում․նրանց հանդիպել են ավագանու անդամները (video) Ինչի միջև կատարել ընտրությունը՝ Ալիևի կողմից անարգվողի՞, թե՞ Ալիևին խեղճացնողի․ Սևակ Նազարյան ՀՀ տարածք մխրճված ադրբեջանցիները գիտե՞ք՝ ինչ են անում․․․ Տիգրան Աբրահամյանը՝ մանրամասնում է (video) Ագրարարային համալսարանի քոլեջի փոխտնօրենները ազատվել են աշխատանքից Քրդերը ձգտում են Սիրիայի հյուսիս-արևելքում ինքնակառավարման մարմինների պահպանմանը Բրյանսկի բնակիչների մի մասն առանց ջեռուցման և լույսի է մնացել՝ էներգետիկ օբյեկտներին հասցված ուկրաինական հարվածից հետո #ՈՒՂԻՂ․ ՇՏԱՊ․ Նիկոլը պատրաստվում է եկեղեցու գանձերի թալանին․ Հայկ Նահապետյան (video) Եվրոպան պետք է հաշվի առնի ուժերի գլոբալ հավասարակշռության փոփոխությունը․ China Daily «Անհնարին» երկրաշարժերը տեղի են ունենում ամբողջ աշխարհում՝ փոխելով գիտությունը ԱՄՆ պետքարտուղարը մտահոգիչ է համարում Նավալնիին թունավորելու մասին տեղեկությունները Սա զրպարտություն է, որն արդե՛ն անուղղելի վնաս է հասցրել մեր Մայր Եկեղեցու ու հետևաբար մեր ողջ ազգի հեղինակությանը կոնկրետ երկրում. Ռուբեն Մելիքյանը` Ալեն Սիմոնյանի հայտարարության մասին