Ոստիկանն ասաց՝ գիտենք պատգամավոր եք, բայց հրաման են տվել․ Վարդևանյանը՝ իրեն բերման ենթարկելու մասին (video)
Ոստիկանությունն այսօր Երևանի տարբեր փողոցներ փակած քաղաքացիների հետ միասին բերման է ենթարկել նաև Ազգային ժողովի պատգամավորների։
Բերման ենթարկված պատգամավոր Արամ Վարդևանյանը նշում է՝ ոստիկանների մեծ մասը կիսում է իրենց գաղափարները:
«Սակայն, կան ոստիկաններ, որոնք ոստիկան չպետք է կոչվեն. մենք այսօր տեսանք մի քանի առանձին ոստիկանի, որոնք օրինականութան ու իրավունքի հետ առնչություն չունեն», - լրագրողներին ասաց Վարդևանյանը։
Պատգամավորը զավեշտալի պատմություն էլ պատմեց։
«Այսօր, երբ կրկեսի հատվածի մոտ մեր համաքաղաքացիները փակել էին ճանապարհը, ոստիկանական մի շարք ուժեր եկան ու որևէ բախում չկար, ոստիկանների հետ խոսում էինք, բանակցում, ուզում էինք հասկանալ՝ որն է ամենալավ լուծումը, այնուհետև մոտեցավ երկու-երեք ոստիկան, որոնք, միգուցե, ոստիկաններ չէին, ու որոշեցին, որ պետք է բերման ենթարկեն նաև ինձ։ Երբ նկատեցի, որ այդ երկու ոստիկանը քաղաքացու նկատմամբ անհամաչափ ֆիզիկական բռնություն է գործադրում, փորձեցի միջամտել, սթափեցնել, ապարդյուն էր», - նշեց պատգամավորը։
Նրա խոսքով՝ ոստիկաններից մեկը սայթաքել է ու ընկել իր վրա, ապա նաև ինքն է ընկել։
«Ես ասում եմ՝ այ ժողովուրդ ջան, բա ամոթ չի՞, այդ երկու ոստիկաններն ասացին՝ «ինչն ա ամոթ, մենք ձեզ բերման ենք ենթարկում»։. Ձեռքերս բռնած ինձ ուղեկցեցին մեքենա, ասացի՝ տղերք, գիտե՞ք չէ, որ հանցանք եք գործում, պատգամավորին բերման ենթարկել չեք կարող, ոստիկանն ասաց՝ «պարոն Վարդևանյան, գիտենք, որ դուք պատգամավոր եք, բայց հրաման են տվել»», - պատմեց բերման ենթարկված պատգամավորը։
Վայրկյաններ հետո, սակայն, ոստիկանների հրամանատարն է եկել ու ասել, որ Արամ Վարդևանյանը դուրս գա մեքենայից. իրեն բերման չեն ենթարկում։
«Ոստիկանները ժպտում էին ու ներողություն խնդրում», - ասաց ընդդիմադիր պատգամավորը։
Ուշադիր լսե՛ք՝ ինչ հնարեց Նիկոլը․ Արթուր Խաչիկյան (video) ԽԱՅՏԱՌԱԿ ՎԻՃԱԿ․ Կորեայի ձորի Երևանի հատվածում մարդաբոյ փոսեր են․ Գագիկ Շամշյան (video) Անհարմար չեք զգո՞ւմ՝ ձեր իշխանության ժամանակ կաթողիկոսի նկատմամբ քրեական հետապնդում է հարուցվում (video) Տիգրան Աբրահամյանը՝ Ալեն Սիմոնյանի կողմից՝ հոգեւորականներին մանկապիղծ հայտարարելու մասին (video) Սա ստի ու կեղծիքի իշխանություն է. Անդրանիկ Թևանյանը ընտրություններին կմասնակցի Գագիկ Ծառուկյանի հետ (video) ՄԻԵԴ-ը ՀՀ կառավարությունից պահանջել է Տոնոյանի գործի վերաբերյալ դիրքորոշում ներկայացնել «Նիկոլի տեր Ալիևը երեկ Նիկոլի մի քանի սուտ բացահայտեց». Արմեն Աշոտյան (video) #ՀԻՄԱ․ Բողոքի Ակցիա ԱՄՆ-ում՝ ընդդեմ տիրադավ Հովնանի․ նրա աջակիցը կռիվ հրահրեց (video) ՊՆ-ն հակառակորդի համար հասանելի է դարձնում ինժեներական տվյալներ․ Աբրահամյան Արցախի ՊԲ-ում 20 տարուց ավելի աշխատած տեղահանված կինն անմխիթար պայմաններում է ապրում (video) Իրավաբանը պարզաբանում է՝ ինչպես պահանջել փոխհատուցում Երևանի փոսերի համար Միքայել Սրբազանը վաղը դուրս կգրվի «Իզմիրլյան» ԲԿ-ից. նրա առողջական վիճակը գնահատվում է բավարար Հայաստանում ԱՄՆ դեսպանատունն այսօր փակ է Մյունխեն 2026․ միջանցք, միջամտություն ՀՀ-ի ներքին գործերին, «այսպես կոչված Խաղաղության խաչմերուկ» և անցած օրերի «փառքը»․ Խաչատրյան Բողոքի ակցիա․տաքսու վարորդները կոնկրետ պահանջներ են առաջ քաշում․նրանց հանդիպել են ավագանու անդամները (video) Ինչի միջև կատարել ընտրությունը՝ Ալիևի կողմից անարգվողի՞, թե՞ Ալիևին խեղճացնողի․ Սևակ Նազարյան ՀՀ տարածք մխրճված ադրբեջանցիները գիտե՞ք՝ ինչ են անում․․․ Տիգրան Աբրահամյանը՝ մանրամասնում է (video) Ագրարարային համալսարանի քոլեջի փոխտնօրենները ազատվել են աշխատանքից Քրդերը ձգտում են Սիրիայի հյուսիս-արևելքում ինքնակառավարման մարմինների պահպանմանը Բրյանսկի բնակիչների մի մասն առանց ջեռուցման և լույսի է մնացել՝ էներգետիկ օբյեկտներին հասցված ուկրաինական հարվածից հետո #ՈՒՂԻՂ․ ՇՏԱՊ․ Նիկոլը պատրաստվում է եկեղեցու գանձերի թալանին․ Հայկ Նահապետյան (video) Եվրոպան պետք է հաշվի առնի ուժերի գլոբալ հավասարակշռության փոփոխությունը․ China Daily «Անհնարին» երկրաշարժերը տեղի են ունենում ամբողջ աշխարհում՝ փոխելով գիտությունը ԱՄՆ պետքարտուղարը մտահոգիչ է համարում Նավալնիին թունավորելու մասին տեղեկությունները Սա զրպարտություն է, որն արդե՛ն անուղղելի վնաս է հասցրել մեր Մայր Եկեղեցու ու հետևաբար մեր ողջ ազգի հեղինակությանը կոնկրետ երկրում. Ռուբեն Մելիքյանը` Ալեն Սիմոնյանի հայտարարության մասին